Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

Růženka a její boj se zdravím

Dostali jsme poděkování za pomoc s nákladným  léčením vlkodavky. Kdo sleduje činnost fondu ví, že konkrétní pomoc běžně nezveřejňujeme. Když nás ale takto chovatelka Růženky oslovila, uděláme to rádi. Růžence přejeme jen to nejlepší.

 

Růženka je fenka irského vlkodava a oslaví 21.5.2020 své 5. narozeniny. Zdravotní problém ji vstoupil do života ve chvíli, kdy ji opustila její majitelka. Růža se tak ocitla sama a ještě ke všemu s tak vážným zdravotním problémem..

Růženka zůstala v domě, kde vyrůstala, ale bohužel bez své majitelky. Péči o ní přebrala matka majitelky a vše řešila s chovatelkou.

Růženka v říjnu 2019 nebyla ve své kondici, trpěla nechutenstvím, hubla a zvětšily se jí mízní uzliny. Okamžitě tak podstoupila celkové klinické vyšetření, kompletní hematologické a biochemické vyšetření krve.

Definitivní diagnóza byla stanovena na základě výsledků vyšetření (cytologie, histologie) odebraných vzorků změněné tkáně. 

Bohužel se jedná o lymfom, který se nachází na více místech. Zjistilo se postižení více mízních uzlin a sleziny.

Ač je prognóza při diagnóze lymfomu nepříznivá, správnou léčbou a režimem lze pejskovi život prodloužit a zkvalitnit. A tak dle rad ošetřujícího veterináře MVDr. Michala Beneše (klinika AA - Vet) nastoupila Růža v prosinci 2019 na léčbu pomocí chemoterapie. Tato léčba potrvá cca do června 2020. Majitelka odmítla léčbu hradit, tvrdila, že je to zbytečné, proto se vypsala sbírka na léčbu Růženky, protože jsme všichni věřili v to, že léčba zbytečná není a chtěli jsme Růže prodloužit život.

Koncem ledna podstoupila Růženka celkové vyšetření, aby se ukázala úspěšnost léčby. Výsledky potvrdily, že léčba úspěšná je! 

Tímto děkujeme všem, kteří se podíleli na pomoci s léčbou Růženky. Moc děkujeme nadačnímu fondu, že existuje a pomáhá, kde je to potřeba. Děkujeme, že jste s Růženkou, a že ji držíte palce.

Chovatelská stanice Chrisboa Naif

Naposledy změněno sobota, 08 únor 2020 21:26