Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

Práce nadačního fondu

Nejčastější činností NFIV je péče o psy, především irské vlkodavy a hledání nového domova pro ně. Jedná se o psy, kterým současní majitelé nemohou zabezpečit domov, kterých se majitelé z různých důvodů zbavují nebo jde o psy nalezené, zanedbané, případně týrané a odebrané na základě úředního rozhodnutí. Nejsme útulek a psy si u nás nemůže zájemce vybrat. Hledáme lidi pro psy, ne naopak. Nenahrazujeme chov a nedodáváme štěňata ani potencionálně chovná zvířata, tito psi nejsou určeni k další reprodukci.

Hledáme lidi trpělivé, laskavé a příznivce plemene, kteří vědí, že si psa neberou na zkoušku, že pes možná má za sebou nějaké ošklivé zkušenosti, nemusí být zdravý a mladý. Nabízíme spolupráci a pomoc při řešení všech problémů spojených se soužitím se psem po celý jeho život. Snažíme se spolu s novými majiteli psovi zajistit co nejlepší kvalitu života. Rozhodně nechceme, aby pes byl zavřený sám v kotci nebo uvázaný. Zpravidla se jedná o psy se zvýšenou potřebou kontaktu.
Několikrát ročně pořádáme různé akce, na kterých je možné vyptat se na naši činnost a seznámit se s některými zvířaty, kterým jsme pomohli. S novými majiteli chceme zůstat a zůstáváme po celý život psa v kontaktu a podle potřeby jsme nápomocni. Zvířata jsou v naší péči pokud se pro ně nenajde ten správný domov. Nemáme žádné termíny do kdy se musí nový domov najít. Věříme, že pro každého psa se ten správný majitel najde, jen to někdy déle trvá.

Všechna zvířata, která projdou naší péčí, jsou klinicky vyšetřená, podle potřeby i jiným způsobem. Jsou odčervená, očkovaná a načipovaná. Psy zaopatříme po všech ostatních stránkách, sledujeme, jak se chovají k lidem a ostatním psům. Do nového domova předáváme psy v dobré kondici odpovídající jejich věku. Poskytneme jim přiměřené ubytování a krmení do té doby než se pro ně najde nový trvalý domov.

V případě uznané potřeby nadační fond i poskytuje podporu konkrétnímu psovi prostřednictvím jeho majitele. Není oprávněn zveřejňovat ani poskytovat osobní, zákonem chráněná data.

Naše organizace je 100% nezisková, ale se snažíme získat prostředky na zajištění péče zvířat, která to potřebují. Proto uvítáme jakoukoli finanční podporu, abychom psy mohli nejen zaopatřit, ale i předat řádně ošeřené.