Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

Čenda

Na začátku roku 2018 jsme byli majitelkou požádání o převzetí a péči o téměř 9 let starého vlkodava. Sama měla psa dva roky a převzala ho z podmínek, které nejspíš nebyly ani vlídné a dobré ani po „věcné“ stránce. Svědčí o tom i minimálně problematické zápisy v očkovacím průkazu. Historii celého jeho života neznáme, to tak bývá, ale pěkného v ní asi mnoho nebylo.

Pejsek u nás dostal jméno Čenda a rozhodli jsme se, že další stěhování a zvykání na nové podmínky mu už připravovat nebudeme. Čenda není zdravý, má problémy s močením a močovými cestami, které se zhoršily i vlivem stresu z přepravy a změny. Jinak je ale Čenda na svůj věk v pořádku, potřebuje zhubnout a dát do pořádku srst. To jsou ale záležitosti, které budou potřebovat trochu času. Především je ale Čenda velmi vděčný, přátelský pes. Společnost mu dělá o málo starší tolerantní vlkodavka, také v péči fondu. Největší radost má ale Čenda ze své paničky a pečovatelky. První dny bylo vidět, že je nejistý a obává se co bude dál a jestli ho nečeká něco špatného. A také se velmi raduje z každé porce krmení a z každé dobroty. Převedli jsme ho na kvalitní odlehčené krmivo, má dostatek pohybu a po krátké době se jeho problémy s močením přece jen trochu upravily. Další léčba pokračuje a doufáme, že dojde k dalšímu zlepšení. Především jsme rádi, že ho nic nebolí ani příliš neobtěžuje. Pokud je pes inkontinentní, vadí to i jemu, nejde „jen“ o zvýšené nároky na péči.

Děkujeme všem dárcům a přispěvatelům fondu, že Čenda může mít veškerou péči, jakou potřebuje. Je to sice na sklonku vlkodavího života, ale věříme a moc mu přejeme, aby byl na světě hodně dlouho a spokojený.

Naposledy změněno čtvrtek, 17 leden 2019 08:53