Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

Kuska

Na Kusku jsme byli upozorněni na tehdejším mezinárodním diskuzním fóru pro příznivce vlkodavů. Podle informací se dlouhý čas toulala po lesích, než se jí podařilo odchytit byla viděná na různých místech. Po složitých domluvách a pomoci na místě se podařilo fenku zajistit a následně jsme jí v září 2012 jeli vyzvednout z prozatím největší vzdálenosti, přes 800km jedna cesta. Sice se nabízelo několik lidí, že se o ní postarají, ale nikdo pro ní nechtěl a nebo ani nemohl jet, většina nabídek byla nereálná.

Bylo jasné, že najít pro Kusku nový domov nebude jednoduché. Byla velmi nedůvěřivá nejen k lidem,  ale i k čemukoli novému. Po seznámení a získání důvěry byla ale moc milá a vděčná. Snášela se dobře s velkými i malými psy. Věk jsme odhadli na 2 roky. Po krátkém čase byla hravá jakoby doháněla co si neužila ve štěněcím věku. Potřebovala vlídného majitele, který bude trpělivý a bude si umět získat její důvěru. Takoví lidé se po čase opravdu našli, sympatie byla vzájemná a po krátkém seznámení odjela Kuska do nového domova, na který si rychle přivykala a opravdu užívala, s malou dcerkou majitelů se také dobře zkamarádila. Zprávy byly dobré a milé: „S malou Evkou vychází dobře,miluje její hračky,krásně se jí v nich spí. Všechno bude dobré,je to naše šikulka a dáme jí dost času si na vše zvykat.“ Chodila ráda na procházky, užívala si je, i když z bezpečnostních důvodů jen na vodítku. „Hrozně moc se zlepšila,ráda se mazlí,už i lumpačí. Občas se leká, u neznámých věcí ještě stále váhá, už se ale nechá k lecčemu přemluvit. Je to zlatíčko.“

Velkou radost jsme měli po pár měsících ze zprávy: “... Kusinka udělala spoustu pokroků. Mnoha věcí se už vůbec nebojí, je hravá, dovádivá, ale hrozně milá a v rámci možností poslušná. Jsou podměty, kterých se stále bojí a možná jí to zůstane, ale v takových situacích improvizujeme a vše zvládáme. Doma se chová, jako by tady žila odmalička. Všichni ji moc milujeme a jsme rádi, že k nám díky Vám mohla přijít.” a po dalším čase “...už je z ní fajn parťák, který se sice občas leká, některých věcí se bojí, ale to už asi neodbouráme a i tak se s tím dá žít. Je bezvadná a dělá nám velkou radost každý den.”