Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

Setkání Veselý Habr 2024

18 let od založení Nadačního fondu Irský vlkodav jsme se, jako již mnohokrát,  sešli v kempu Veselý Habr. Tentokrát projevilo zájem a přihlásilo se víc lidí než v posledním čase.

Měli jsme radost a těšili se, ale počasí se opravdu nepovedlo. Pršelo vydatně a takřka celou dobu. I tak jsme se neměli špatně a podle možností si setkání s přáteli užili, i když někteří odjeli už v sobotu odpoledne. Vytrvalý déšť byl hodně nepříjemný, ale měli jsme tedy dost času na probrání spousty témat o vlkodavech a světě kolem nich. Zavzpomínali jsme na ty, kteří s námi jezdívali v uplynulých letech, na psy i lidi. Přijel se podívat i maličký kříženec Prasík, který je již pro naše setkání legendou a z psích účastníků „pamatuje“ nejvíc. Vypadá to, že se mu stále dobře daří, i když mu už bylo 14 let.  Moc to jemu a jeho paničce přejeme.

Kvůli vytrvalému dešti jsme nemohli uskutečnit plánované soutěžní odpoledne ani delší společné procházky, ale tombolu a kvízy s vlkodaví a irskou tématikou jsme si užili. Tombola přinesla do nadační pokladny 10.250Kč. Všem moc děkujeme.

Sešli se letití účastníci a přidali se i noví přátelé. I přes fakt nevlídné počasí se na nás někteří přijeli podívat alespoň na sobotu. Celkový počet účastníků – 18 vlkodavů (takřka samé fenky), 10 psů jiných plemen a 27 lidí.

Setkání se účastnili i 3 nadační pejskové - Sheena, nejnovější přírůstek Bill a  kříženec Balů. Všichni se mají dobře. Pro Billa to byla zkušenost nová a poměrně náročná.

Vzhledem k tomu, že někteří projevili zájem o nějakou společnou procházku, budeme se snažit uspořádat na konci léta ještě jednu před tou předvánoční.

Se všemi jsme se moc rádi viděli  a děkujeme, že vás déšť neodradil.