Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

Procházka - Skryjská jezírka 2020

První nadační procházka roku 2020 se nesla v znamení dobré nálady a hlavně radosti, že jsme se po tak dlouhé době mohli konečně  setkat s přáteli a příznivci Nadačního fondu irsky vlkodav. Zvolili jsme trochu netradiční a málo známe místo Skryjská jezírka.

Oblíbená Šárka bohužel nevyšla a v tomhle období už bývá plná cyklistu , rodinek s dětmi a kočárky, tak jsme ve prospěch nás a pejsku zvolili míň frekventované místo. Sešlo se nás víc než dost :) Zaplnili jsme celé velké parkoviště ve Skryjích u kostelíka. Od místních jsme se dozvěděli, že tolik hodných a velkých psů pohromadě ještě nikdy neviděli ;) 35 převážně vlkodavů s paničky. Ale svou přítomnosti nás potěšili i deerhoudí mimina, howavartka Amálka, kavalírek, bobtail a další „nevlkodavové“. V pátek nás trošku vyděsila předpověď počasí, ale nakonec nám vyšlo pravé irské jak na objednání. Trasa byla dobrodružná, 8km krásnou panenskou přírodou. Ocenili to hlavně pejsci, kteří se mohli vydovádět bez vodítek a vychutnávat volnost s kamarády. Jezírka s nádhernou průzračnou vodou jsou zakončená vodopádem. Ten kdo si chtěl poslechnout jeho šum a dostat se rovnou pod něj, musel obětovat suchu nohu :) Někdo i kalhoty a trička. Ti odvážnější si to šlapali po skalách nad vodou a zůstali hezky v suchu. Nejnadšenější z nového dobrodružství byli děti a pejskové J. V období sucha je tam voda po kotníky, no tentokrát pořádně zapršelo a voda byla po kolena. Hlavně, že jsme si to všichni užili a přežili :) Naše heslo znělo…“co nás nezabije, to nás posílí“.

 Z nadačních pejsků se přijeli podívat Minnie, Matty a Ross s Sheenou. Děkujeme všem fotografům a zejména Mojmírovi, který ač vlkodava sám nemá (zatím ;) ), přesto je rád fotí.

Děkujeme za přízeň, děkujeme, že jste dorazili. Těšíme se na další dobrodružnou cestu českou přírodou s nadačním fondem IV a vámi, přátelé.