Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

Akce Adopťáček 2019

Přinášíme zprávu z nové akce, která možná založila tradici na další roky. Děkujeme všem, kdo se účastnili, podělili se o zážitky a představili i Nadační fond a vlkodavy jako plemeno.

O víkendu 11.-13.10.2019 se v Plzni u Boleveckého rybníku konala charitativní akce na podporu adoptovaných chrtů „ADOPŤÁČEK“.

V pátek proběhly dvě vycházky, jedna s focením do Adopťáčkového kalendáře, v sobotu výstava a v neděli ještě pokračoval program seminářem zaměřeným na první pomoc psa.

V sobotu bylo na výstavu přihlášeno celkem 86 psů. Silně obsazené rasy měly každá svůj kruh. Nezařazení  jedinci a případní kříženci chrtů byli zařazeni do kategorie Lurcher.

Té se zúčastnili, a určitě se ctí, 4 irští vlkodavové. Deny, Minnie, Tim  a Josie.  15 pejsků soutěžících v poslední kategorii neměli výstavu jako takovou. Museli dokázat, že jsou šikovní a zvládnou malou agility trať. Navíc nehodnotila porota, ale obecenstvo dostalo hlasovací lístky a volilo si miláčky publika. Vlkodávci svojí velikostí budili pozornost po celou dobu konání akce. A téhle kategorii byla velikost handicapem. Ale – pokud nemohl vlkoušek, mohl to páníček dotáhnout za něj.

Samozřejmě irští vlkodavové okouzlili publikum a ze 6 oceněných byli i dva vlkodávkové - Deny a Tim ?.

Též jsme dostali prostor k představení Irského vlkodava a ke krátké prezentaci práce Nadačního fondu.

Byla to krásná akce v přírodním prostředí v bezva společnosti, počasí nám přálo. Děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit, moc jsme si to užili. Pejsci i doprovod.

Výtěžek z této akce bude věnován organizaci Galgo v nouzi.