Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

7. Habísův střapec

Letos jsme se sešli již po sedmé na neoficiálním coursingu, benefiční akci na podporu irských vlkodavů.

 

Sešlo se nás... hodně ;) Závodících 17 vlkodavů a 8 nevlkodavů, 8 vlkodavů a asi 13 nevlkodavů přihlížejících a cca 75 doprovodných lidí, včetně těch maličkých. Viděli jsme zajímavá plemena – český strakatý, čivava, basenji, evropský saňový, greyhound, lurcher a několik originálních voříšků. Hezké je, že většiny se ujali současní majitelé z nevhodných podmínek nebo útulků.  Za nadační pejsky soutěžili Matty, Minnie, Andula Tulla Beránková a také Deny, který sice neprošel fondem osobně, ale k novému domovu jsme mu přispěli řekněme konzultačně. Tulla byla současně nejstarší vlkodavkou,  je jí 7 let a 10 měsíců. Běhala perfektně, se zaujetím a ukázala, že umí i dobře odpočívat.

Letos se do „dětského“ závodu zapojilo s plným nasazením víc dospělých, všichni dostali jako odměnu knížky a hračky ;)

Zájem byl o bohatě zásobený stánek s občerstvením, tombolu a dobrostánek s různými věcmi pro radost a napodporu fondu. Bezvadným oživením byla obsluha netradičního stroje na zavádění střapce v irském kiltu.

Do pokladny pro především staré a nemocné psy v péči fondu přibylo 22.668Kč. Vše, od dobrot k občerstvení, prostoru, práce ... až po kabinku TOI TOI, bylo sponzorským darem.

Všichni účastníci dostali nový propagační letáček, pamětnickou samolepku a nějakou dobrotu pro pejska na zub. K dispozici byly i placky se stejným motivem jako na samolepce i další. Novinkou byla trička s novým logem Nadačního fondu Irský vlkodav. Vítězové dostali ceny od již tradičních sponzorů – hračky, krmivo a pamlsky - VMP Profil, Tropic a Panda plus. Mistři a Vicemistři ještě losovali o poukaz na víkend pro dvě osoby a psa v penzionu Apartmány Trnov.

Moc děkujeme všem, kdo přišli a fotografům, kteří vše krásně zdokumentovali.

Výsledky 7. Habísova střapce  – 28.9.2019

Mistr 2019 – běhavci – Fred, galgo

Mistr 2019 - IW – Andula Tulla Beránková

Mistr 2019 – neIW – Bady, kříženec

Vicemistr 2019 – běhavci – Bambi - IW

Vicemistr 2019 - IW – duo Abby Rose a Aninka

Vicemistr 2019 – neIW – Carambolka basenji

Nejmladší – Flája IW

Nejstarší  vlkodav – Andula Tulla Beránková (7 let a 10 měsíců)

Nejlepší kill – Prasík, kříženec

Absolutně nejrychlejší – Fred, galgo

Nejmenší účastník – Sára, čivava

Krása a vyrovnanost – Bella, evropský saňový pes

„Museli“ jsme dát dvojitý titul a i tak bylo rozhodování těžké. Závodila mamina se dvěma dcerami a sledovat, jak zkušená matka dcerám ukazuje, jak se na to musí, bylo opravdu zajímavé.

Těšíme se na další setkání. Sledujte naše stránky, v dohledné době zveřejníme pozvánku na předvánoční procházku a nabídku na nadační kalendáře (stolní a nástěnný) na rok 2020.