Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

Habísův střapec 2018

29.9.2018 proběhl již 6. ročník benefičního coursingu pro zábavu a užitek. Vše ve prospěch vlkodavů, kteří nemají štěstí a je potřeba jim pomoci.

Tentokrát se nás sice sešlo méně, než bývá zvykem, ale na dobré zábavě lidí ani psů to neubralo. Jako každý rok si za střapcem zaběhali psi i dětští závodníci. Některému pejskovi se nechtělo od páníčků, ale střapec sledovali se zájmem všichni. Někdo běžel poprvé, někteří měli zkušenost z minulých let. Bylo možné si vyzkoušet i jízdu na koloběžce se psem a v mezičasech si pejskové spolu pohráli. Pro některé majitele byl výkon jejich psa velkým a radostným překvapením.

Sešlo se 25 psů,  vlkodavové a ostatní - 14 a 11. Vzhledem k tomu, že se představili ještě psi, kteří jsou již trvale v péči fondu (zde na místě 7), byli vlastně vlkodavové v „přesile“ výrazné a dohromady bylo pejsků 32.   Přibývá psů, kteří už odpovídající domov nenajdou, ať už z důvodů nemoci, věku nebo proto, že jim lidé svým chováním poškodili povahu.

Na Mattyho, černého vlkodava, pro kterého jsme hledali domov, se přijeli podívat zájemci. Strávili s ním celé odpoledne a po skončení akce s nimi Matty odjel. Běžně takto nepostupujeme, ale návštěva byla ohlášená, zájem projeven předem a oboustranné sympatie patrné na první pohled.

Přijely také dvě nadační fenky, Minnie a Becky. Den si obě užily a Minnie dokonce předvedla, jak jí to běhá.

Vzhledem k tomu, že nás potěší vše irské, přišla se ukázat  i kobylka plemene irský cob.

Přestože říkáme, že byli vlkodavové v přesile, vidíme rádi všechny pejsky, kteří se mají dobře a dělají svým páníčkům radost. A společnost byla opravdu různorodá – kříženci, kterých se majitelé ujali v útulcích, hovawart, český strakatý, vestík a cane corso.

Na místě byl opět stánek s propagačními předměty fondu, stánek se spoustou dobrot a také maličká tombola. Pro všechny soutěžící byly připravené pozornosti pro pejsky a upomínková samolepka. Vítězům jednotlivých kategorií byly předány byly zajímavé ceny od již tradičních sponzorů – hračky, krmivo, pamlsky,  Mistři poukaz na vyhlídkový let od letecké školy Fly For Fun, Vicemistři poukaz na slevu při pobytu v krásném penzionu Trnov v Kašperských horách. Dárky dostali také nejstarší, nejmladší a nejmenší účasník i absolutně nejrychlejší závodník, pejsek, který předvedl nejefektnější kill (zakousnutí střapce v cíli) a také coursingový flegmatik – fenka, která absolvovala sice celou trať, ale s přístupem rozhodně nic neuspěchat. Pozornost dostala  i nej koloběžkářka. Všichni ocenění pak ještě losovali o poukaz na víkend pro dvě osoby a psa v penzionu Trnov.

Obrovským zážitkem bylo sledovat radost a zaujetí při běhu dvou španělských galgů, desetileté fenky a jejího osmiletého synka, který byl nejrychlejším psem závodu. V tomto coursingu se měří čas, což na běžných závodech nebývá, ale pravidla máme vlastní ;)

Akce byla úspěšná. Psi i jejich lidé se bavili. Vše proběhlo bez úrazu a všichni dojeli v pořádku domů. Počasí bylo akorát, dobroty ve stánku byly opravdu dobré a do nadační pokladny přibyla podpora pro potřebné psy ve výši 16.206Kč. Všem děkujeme za skvělou atmosféru a rádi se s vámi uvidíme na dalším ročníku. Velký dík patří i fotografům za krásné fotky a trvalou vzpomínku.

Mezitím se budeme setkávat na jiných nadačních akcích, zejména na společných procházkách a jarním víkendovém setkání. Díky za podporu, nadační vlkodavové vás potřebují.

Výsledky:

Mistr Habísova střapce 2018  běhavci – španělský galgo Fred
Mistr Habísova střapce 2018  IW - Fari
Mistr Habísova střapce 2018  neIW – kříženec Fík

Vicemistr Habísova střapce 2018  běhavci – kříženec Prasík
Vicemistr Habísova střapce 2018  IW - Kant
Vicemistr Habísova střapce 2018  neIW – český strakatý Sid

Nejmladší účastník – vlkodav Kant, necelého půl roku
Nejstarší účastník – Maruška španělský galgo 10 let
Nejlepší kill – kříženec Fík
Absolutně nejrychlejší – španělský galgo Fred
Nejmenší účastník – legendární kříženec Prasík
Coursingový flegmatik – vlkodavka Ryathka

Nej koloběžkář – Šárka s vlkodavkami Pepinou a Kajdou.