Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

Jarní setkání 2018 – kemp Vltavín

Po delším čase jsme letos změnili místo pro jarní setkání a prožili prodloužený víkend v jihočeském kempu Vltavín. Máme radost, že přijelo opravdu hodně přátel. Nové tváře i „staří“ známí, vlkodavi různého věku, ale i jiní pejskové.

Někdo přijel na celou dobu, někdo se jen podívat na odpoledne. Se všemi jsme se rádi viděli. Při „sčítání“ jsme možná někoho nezapočítali, ale napočítali jsme 33 vlkodavů, 16 jiných pejsků a 62 lidského doprovodu.

Užili jsme si různých soutěží, procházek a především jsme si spoustu času, vlastně všechen ;) povídali v různých hloučcích, skupinkách a také u grilu. Samozřejmě ústřední téma všech hovorů je vlkodav. Jeden večer jsme měli téma dané – Historie irských vlkodavů v Čechách. A u tohoto tématu se dá zabrousit na vše od věku, zdravotního stavu, coursingu i výstav, prostě o všem, co majitele a jejich psy spojuje. Jsme rádi, že jsme mohli představit 9 vlkodavů, kterým fond našel nový domov. Přijel Harry,  Becky, Minnie, Adinka, Ross, Scotty, Kid, Agi a Sanča.

Měli jsme tombolu a k dispozici byly i různé fondové propagační předměty. Po některých se opravdu jen zaprášilo. Vše je samozřejmě určeno na péči o vlkodavy a případně i jiné pejsky v nouzi. Vzhledem k tomu, že vlkodavů, kteří z různých důvodů (převážně věk, zdravotní stav případně obojí) zůstávají v péči fondu natrvalo, je každý příspěvek obzvlášť milý, důležitý, jsme za něj vděčni a tak jsme rádi, že na jejich zabezpečení po tomto setkání přibylo 14.670Kč.

První den tohoto setkání jsme přijali pejska, který je nejen ze špatných podmínek, ale má i závažný zdravotní problém, který bude nutno řešit. Ale o něm později.

Jsme rádi, že jsme si společně setkání užili a měli se dobře. Tak zase na nějaké nadační akci nashledanou.