Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

Procházka Divokou Šárkou 2018

Na první společnou akci v roce se vždycky těšíme a zřejmě nejen my, protože bývá hojně navštěvovaná. Už třetí rok jsme se sešli na procházce v Praze v Divoké Šárce.

Organizace byla tentokrát i vzhledem k počasí trochu nepřehledná ;), ale nezdálo se, že by to ubralo na dobré náladě a pohodě. Tentokrát jsme šli z opačného konce, což někteří nezaznamenali, ale nakonec jsme se všichni sešli. Omlouváme se, ale opravdu to bylo na pozvánce uvedené ;) Napočítali jsme 76 člověčích účastníků, 33 vlkodavů a 7 jiných pejsků. Takže nás bylo pravděpodobně o trochu víc, ale to není to podstatné. Podstatné je, že procházka byla příjemná, trasa vybraná tak, že vedla celou cestu podle potoka, který využívali nejen pejskové k ochlazení, a většina cesty byla ve stínu stromů. V neobvykle horkém a slunečném počasí bylo příjemné pro nás i psy se schovat. Krásný den využilo k procházce Šárkou hodně dalších lidí, pejskařů i nepejskařů. Potkávali jsme opravdu spoustu jiných pejsků, všichni byli příjemní, přátelští a vychovaní. I ti naši, samozřejmě :)

Na začátku jsme udělali kolektivní fotku, ale tedy zdaleka ne celým kolektivem. Na úvod jsme se akorát pozdravili a pak už si během procházky povídal každý s každým a na nějaké průvodní slovo už nedošlo. Tak vám alespoň teď chceme říct, že jsme rádi, že se těchto akcí účastníte, že  přichází i noví přátelé. Samozřejmě se scházíme proto, abychom se viděli, užili si příjemnou společnost nejen my, ale i pejskové. Kromě toho jsme ale rádi, že se k nám přidávají lidé, kteří mají podobné smýšlení jako my, kterým je myšlenka a filozofie Nadačního fondu Irský vlkodav blízká. Protože psů, kteří potřebují pomoc, potřebují zaopatření a zajištění hezkého a snad se dá i říct důstojného života, přibývá. Jen za tento rok, tedy za 3,5 měsíce, jsme převzali 5 vlkodavů. Od odrostlého štěněte až po téměř devítiletého psa. Na jednu stranu je to smutné, ale na druhou stranu skvělé, že s vaší podporou jsme schopni se o tyto psy postarat.

Děkujeme, že jste přišli, děkujeme všem fotografům za krásné fotky, u kterých můžeme vzpomínat. A alespoň s některými se těšíme na další nadační akci, tentokrát v jihočeském kempu Vltavín. Pozvánka zde.