Samozřejmě můžete žít bez psa, ale nestojí to za to...

Procházka Divokou Šárkou 2017

Procházka v Divoké Šárce v Praze byla první letošní společnou akcí fondu. Tentokrát přišlo opravdu nezvykle hodně štěňátek a mladých pejsků a tak bylo hezké sledovat jejich hrátky, běhy a „rvačky“.

Protože na štěňátka by byla celá procházka opravdu dlouhá, část cesty se vezla kočárkem ;) a některé se v kočárku dokonce chviličku i prospalo.

V Šárce je opravdu krásné prostředí a tak bychom se sem zase rádi za rok vrátili. Přidali se k nám i potenciální majitelé , kteří se teprve s vlkodavy seznamují a také paní redaktorka z časopisu Pes přítel člověka, která následně udělala vlkodavům velkou poklonu tím, že řekla: „ ... byli všichni úžasní a hladila bych je od rána do večera. Překvapilo mě, jak byli všichni poslušní, laskaví, žádný neutekl, nepoprali se, neobtěžovali cizí lidi, hráli si anebo šli poslušně u nohou páníčků. Už roky to plemeno obdivuji a po včerejšku ještě víc. Říká se, že psi jsou odrazem svých pánů - byli milí, přátelští, slušně vychovaní a lidští - dvou- i čtyřnožci.

Kolik nás bylo přesně si nejsme zcela jistí, ale napočítali jsme 56 lidí a 35 pejsků, z toho 31 vlkodavů. Do nadační pokladny na podporu pejsků v nouzi přibylo 8.220Kč za předměty s vlkodaví tématikou. Radost nám všem udělaly především nové plecháčky, také je najdete na fotkách a k dispozici budou zase v Habru.

Bohužel si jeden pejsek rozřízl tlapku, ale byl na místě ošetřen, byl statečný, domu odcházel bez náznaku zakulhání. Přejeme mu, aby se tlapka rychle zahojila.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další setkání za měsíc. Tentokrát se sejdeme na prodloužený víkend v kempu Veselý Habr u Rokycan a rádi mezi sebou přivítáme i nové účastníky.