a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Z historie NF

 
Po třech a půl letech máme nové internetové stránky. Nezdá se nám potřebné umísťovat všechny zprávičky z těch původních, takže alespoň některé a krátce.
 
4.07.2006 se uskutečnil historicky první „výjezd“ NF za Šondou a Rozárkou k Danovi a Petře Kutovým. Šodna byl už postarší nemocný vlkodav s pohnutým osudem.
 
V průběhu celého období se nám podařilo zajistit nový domov pro vlkodavy, případně i jejich křížence a v několika případech i pro úplně jiné psy, o kterých jsme se dovídali a dovídáme z různých zdrojů. Nejčastěji nás upozorní někdo z blízkého okolí, někdy se na nás obrátí přímo původní majitel.

Jedním z těchto psů byl i vlkodav Igor, kterého původní majitelé dávali pryč sice s těžkým srdcem, ale sami se o něj starat už dál nemohli. Podobných případů bylo více – Saly, Sára, Dublin, Brok, Egon, Fredy, Charlie, ... Není je nutné vyjmenovávat všechny. V jednom případě našel nový domov stárnoucí vlkodav spolu se svým celoživotním druhem malým voříškem. Důležité je, že všichni, o kterých jsme se dověděli, jsou zabezpečeni a mají se dobře.
 
Pomáhali jsme i při hledání ztracených vlkodavů a nejen vlkodavů. Snad nejznámějším případem byl Floyd. Jeho hledání bylo doslova mezinárodní a Floyd se našel v době, když už to snad ani nikdo nečekal. Jeho nalezení bylo dramatičtější než jeho ztráta ...
 
Spolupracovali jsme a spolupracujeme s některými útulky. Osudy umístěných psů se snažíme sledovat dál a občas přinášíme o jejich životě další informace, případně fotografie z jejich nového domova. S jejich novými majiteli jsme v kontaktu a oni vědí, že se na nás mohou obrátit kdykoli by to bylo potřeba. V naprosté většině případů ale dostáváme zprávy, že potřeba není nic. Pejskové se mají dobře a dělají si s novými majiteli vzájemně radost a výbornou společnost.

Spolupracujeme i s kolegy vlkodaváři v sousedních zemích, především v Polsku a na Slovensku, ale i v Německu a Maďarsku. Při pomoci psům opravdu nejsou hranice důležité.

V několika případech jsme byli upozorněni na špatné zacházení se psem a na jeho život v nevyhovujícím prostředí. Samozřejmě se snažíme takovou informaci ověřit, spolupracovat s místními úřady a v případě potřeby nabídnout majiteli pomoc ve prospěch psa. Někdy byla tato upozornění oprávněná, někdy ne.
 
Snažili jsme se a snažíme se informovat o Nadačním fondu irský vlkodav při různých, nejen vlkodavích, akcích. Čím více lidí o naší činnosti ví, tím účinněji můžeme v případě potřeby pomáhat. Je důležité aby o nás věděli ti co se chtějí na pomoci podílet i ti, kteří pomoc potřebují. Některé akce byly oficiálnější, některé ne, ale na všech se psi i lidé dobře bavili a všechny přinesly psům užitek. Někdy ihned, někdy do budoucna.
 
Na původních stránkách probíhala i velmi čilá diskuze a doufáme, že i nadále budou na stránky NF IW chodit zájemci pro rady i na „kus řeči“. Z vážných témat se hovořilo například o osteosarkomech a jejich výzkumu probíhajícím ve Švédsku. Vzájemně se dělíme o zkušenosti třeba s krmením, což je stále aktuální téma. Někdy se některý majitel, který má nemocného pejska nebo o něj přišel, přijde podělit o svůj smutek. Velmi humorná naopak byla debata na téma vlkodav a udržení čistoty v domácnosti nebo poučná o tom, čím své vlkodavy vozíme.

Diskuze byla po celou dobu vždy slušná a příjemná s výjimkou jediného případu. To když se dodatečně a téměř po roce ozvala majitelka fenky, kterou poskytla do náhradní péče ve velmi špatném zdravotním stavu. Ale i to se bohužel stává ...

Nashledanou při dalších setkáních zde na stránkách i jinde.
  

 

      

Sitemap