a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Podmínky adopce

  Děkujeme za zájem o poskytnutí domova vlkodavovi v nouzi. Většina psů, kterým hledáme nový domov, dosud neměla pěkný život a jsme rádi, že jim spolu s vámi můžeme nabídnout lepší šanci. Každý z těchto psů je jedinečný. Poskytnutí domova takovému psovi je dobrá věc, je to příležitost udělat dobrý čin, ale je to i velká zodpovědnost. Je to rozhodně čin, který je třeba si dobře promyslet. Může to změnit váš život na spoustu let a pravděpodobně navždy, protože pak budou nejspíš následovat další psi , a nebo možná nebude jen jeden. Bude to náročné na váš čas, na vaši pozornost, na prostor ve vašem domě a bude to náročné i na finance. Odměnou vám bude to, co nelze koupit ani získat jiným způsobem. Dobrý pocit z pomoci druhému a láska psa, kterého jste se ujali.

Takže pokud chcete nabídnout pomoc psovi v nouzi, prosíme, napište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a uveďte:

• Především kontakt na sebe, adresu a telefon

• Jak jste početná rodina a jestli jsou v rodině malé děti, případně jak jsou staré

• Jaké máte zkušenosti s držením velkých psů

• Jaké máte podmínky pro držení tak velkého psa (dům, zahrada, dvůr, byt a případně které patro – výtah, bez výtahu, v blízkosti procházky...)

• Měli jste někdy vlkodava? Pokud ano, prosíme, napište jak se jmenoval. Zpravidla najdeme nějaké společné známé.

• Máte nějaké jiné psy? Jiná zvířata?

• Jste ochotní a máte podmínky přijmout jen psa, jen fenu, a nebo to není důležité?

• Jste ochotní přijmout i křížence vlkodava?

• Jste ochotní a schopní přijmout i staršího nebo dlouhodobě nemocného psa?

• Jaké máte časové možnosti? Jak dlouho bude muset být pes každý den sám? Kde bude tento čas trávit?

Předpokladem je, že s příchodem psa souhlasí všichni členové domácnosti.
Toto vše chceme vědět, protože ne každý pes se hodí ke každému člověku a do každého prostředí.
Pokud možno tyto informace ověřujeme a snažíme se najít na zájemce o adopci psa doporučení z důvěryhodných zdrojů. Pokud si nejsme jisti vhodností nového domova, raději počkáme. Rozhodujeme se až po osobním setkání a podle vzájemných reakcí. S novým majitelem sepisujeme dohodu o předání psa. Mimo jiné požadujeme být informováni i v budoucnu o závažnějších zdravotních potížích a nabízíme podle možnosti pomoc s jejich řešením. Nový majitel dostává informace jak o psa správně pečovat a zavazuje se podat NF informaci, kdyby došlo ke ztrátě psa. NF bude nápomocen s jeho hledáním. Také se nový majitel zavazuje, že bez vědomí NF neumístí psa do jiného domova. Zavazuje se poskytnout řádnou péči, krmení, vodu, přístřeší a veškerou potřebnou péči pro spokojený život a zdárný vývoj. Zavazuje se také poskytnout na vlastní náklady veškerou potřebnou veterinární péči léčebnou i preventivní. Po telefonické domluvě souhlasí s občasnou kontrolou. Zavazuje se poskytnout informace o aktuálním stavu psa a jeho fotografie, které mohou být zveřejněny na stránkách a profilu NF.

      

Sitemap