a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Časopis - Pes přítel člověka

V listopadovém čísle časopisu Pes přítel člověka byla zmínka o Nadačním fondu Irský vlkodav. Prvotní myšlenka na založení Nadačního fondu Irský vlkodav by mohla být očekávána od dlouholetých chovatelů tohoto plemene.

 

Ale bylo tomu právě naopak. S touto myšlenkou přišla majitelka svého prvního vlkodava Pavla Špotová a k ní se připojila další, Bára Fajtová. S příchodem štěněte irského vlkodava do rodiny měly obě nejen radostné zážitky.

 

Jak velkou radost člověk s vlkodavem zažívá, o to větší je i starost, pokud se projeví vážnější onemocnění. Postupně se dozvídaly i o složitějších případech, kdy právě pes tohoto impozantního a velmi příjemného plemene měl smutný osud. Jak to tak bývá, potřebnou pomoc v některých případech provází i potřeba finančních prostředků. Od toho byl jen krůček k myšlence založit nadační fond na podporu zlepšování životních podmínek jednotlivých irských vlkodavů.


První myšlenka a první účel nadačního fondu byl shromáždit peníze na pomoc psům, které se podařilo odebrat z nevhodných podmínek nebo z útulků a umístit k novým majitelům. Většinou jde o starší psy, kteří potřebují pravidelnou veterinární péči a dlouhodobé případně doživotní podávání léků, což je u vlkodava finančně náročné. Může se stát, že je nutná nákladná operace, nebo nákladná dlouhodobá léčba a majitel na ni nemá v dané chvíli dostatek peněz. I tam bychom chtěli jako nadační fond pomoci.


Dalším našim zájmem bude osvěta. Tedy poskytování informací zájemcům o plemeno a monitorování zdravotního stavu plemene jako celku. Rádi bychom, pokud bude naše činnost úspěšná, v budoucnosti přispěli k objasnění problematiky některých onemocnění, která se u psů vyskytují. Samozřejmě, pomoc jednotlivým potřebným psům zůstává prioritou a každý za sebe se snaží podle potřeby a možností pomoci i jiným psům než právě irským vlkodavům.


Víme, že je potřebná pomoc pro víc psů bez ohledu na plemeno. Ale všem pomoci nelze.

 

Nadační fond Irský vlkodav má zatím krátkou historii. Veškeré informace o zakladatelích, správní a dozorčí radě Nadačního fondu Irský vlkodav najdete na internetových stránkách www.irskyvlkodav.cz Dočtete se i příběhy některých psů, historii plemene, odpovědi na nejčastěji kladené otázky zájemců nejen o vlkodavy, ale i majitelů tohoto plemene. Budete tu nacházet informace o novinkách, o tom, kde měl nadační fond možnost pomoci a také samozřejmě seznam sponzorů. Budeme rádi, když se zúčastníte diskuze, která bude současně podle možností plnit i funkci poradny. Žádné téma, týkající se irských vlkodavů, ale i jiných psů, nám není cizí.


Nadační fond Irský vlkodav žádným způsobem nepodléhá WDK a ani nehodlá suplovat jeho funkci a činnost. Přesto doufáme ve spolupráci, protože to nejpodstatnější společné máme – zájem o irské vlkodavy.


Budeme především rádi, když se podaří pomoci potřebnému psovi a budeme potřebovat vaši podporu. Třeba i tím, že umístíte logo nadačního fondu na své stránky.


Budeme rádi, když svoji přízeň a podporu vlkodavům projevíte přispěním do fondu na účet České spořitelny 28076349/0800 Majitelem účtu je Nadační fond Irský vlkodav.


Každý případný dotaz zodpovíme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Pokud byste věděli o irském vlkodavovi, který podle vašeho názoru naši pomoc potřebuje, prosíme, dejte nám vědět. Pokud byste našli zaběhnutého nebo z jiných důvodů bezprizorního vlkodava kontaktujte nás prosím na telefonních číslech 604 278 890, 603 254 420, 602 173 487.


Za Nadační fond Irský vlkodav a především za irské vlkodavy předem děkujeme.
MVDr. Zuzana Málková.

 

 

      

Sitemap