a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

O Beráncích se zase mluví

... a je to dobře. Přestože již jsou zaopatřeni a jejich příběhy pokračují téměř normálními psími životy, ten kdo způsobil jejich potíže a hrůzný start do života je aktivní dál..

 
Za dílčí úspěch můžeme považovat, že naše trestní oznámení a upozornění všech možných úřadů se dostalo do fáze, kdy obvinění bude projednávat soud. Na obviněného se nevztahovala amnestie, případ bude řešen dál. Kdy a s jakým výsledkem samozřejmě nevíme. Je ale smutné a neuvěřitelné, že tento člověk se opravdu chystá produkovat další psy. Ve stejně otřesných podmínkách, se stejně otřesným přístupem, tak jak nakládal již předtím s hospodářskými zvířaty. Ke dvěma jezevčicím, které má od loňska si nedávno pořídil i psa a zanedlouho může začít množit, protože jak se vyjádřil do televize „nečím se živit musí“.
 
O případ se bez našeho přičinění opět začala zajímat média.
 
Obsáhlý článek v novinách 5+2 dny bohužel neuvádí správnou cenu, kterou Nadační fond Irský vlkodav za štěňata a jejich otce uhradil. Ale to není to nejpodstatnější. Ostatní vystihuje celkem správně, úředníci si vlastně oddychli, o psy jsme se postarali a nebylo tedy příliš co řešit. Pobyt u „chovatele“ štěňata poznamenal na celý život. Na případ Beránků reagovalo a reaguje hodně lidí. Některé reakce jsou udivující. Štěňata i jejich otce jsme vykoupili, postarali jsme se o ně, dali co možno do pořádku a lepší kondice a našli jim nové domovy, nové majitele. A předali, ne prodali!!
 
Reportáže v TV Nova a Prima vycházejí především z informací konce předchozího roku a ani zde nejsou všechny informace pravdivé. Na rozdíl od novin se televize obrátily i na ředitele KVS, který hovořil o odebrání psů. Návrh na odebrání po námi vyvíjeném velkém tlaku podala KVS pouze na matku štěňat. Kdo sledoval případ od začátku si jistě vzpomene. Na náš dotaz nám bylo telefonicky sděleno, že je to jedno jestli psy odebere KVS nebo vykoupí Nadační fond. Není to samozřejmě pravda, ale to jistě není potřebné vysvětlovat.
 
Štěňata Beránci mají už dávno nové domovy. Doufejme, že tentokrát budou úřady důslednější a nečeká jezevčíky ani jiná zvířata podobný osud.
 
Jak to bylo od začátku se můžete dočíst zde: Beránci z Beranova - aktualizace

  

      

Sitemap