a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Historie Irského vlkodava
Legendy, mýty a pamětihodnosti jsou v mnoha případech spojeny s vyprávěním nebo alespoň zmínkou o statných, udatných psech. Jsme přesvědčeni, že i tam, kde se vyprávění o psech nezmiňuje, plnili psi důležitou roli jako průvodci, pomocníci, ochránci a společníci lidí. Tuto roli si zachovali dodnes, protože jaký by byl život bez psa? V našem případě – jaký by byl život bez irského vlkodava?
   
historie

Číst dál...

Lydneyský vlkodav
V čísle 59 ZPRAVODAJE WDK byl článek pana Jean-Louise Grünheida „Keltští psi v umění a historii“ – přeložila ho a obrázky doplnila paní Jana Müllerová. Ta historie vlkodavů, která sahá do začátku našeho letopočtu na Britských ostrovech, mi připadl úžasný.
 
Lydneydog2

Číst dál...

Legenda o Gelertovi
Welšský princ Llewellyn dostal darem od budoucího krále , anglického prince Jana, psa jménem Gelert. Gelert byl mohutné postavy, svalnatý, rychlý a odvážný. Na lovu v divoké irské krajině je průvodce věrný, odvážný a silný mnohdy jediným zachráncem ve chvílích nebezpečí. Kníže Llewellyn byl povaha dobrodružná, vášnivý a velmi zdatný lovec, který brával vlkodava Gelerta na své lovy vždy sebou. 
 
Gelert

Číst dál...

      

Sitemap