a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Fredy
Původně chtěné štěně, na které se majitelé těšili a měli z něj radost. Po čase nastala změna v rodinné situaci, pes zůstal u jednoho z manželů. Času, který mu jeho majitel věnoval pravděpodobně ubývalo a tím i péče a zájmu.
 

Pak se Fredova chovatelka dověděla, že ho původní majitel již dále nemůže mít a že jí ho vrací.
Do týdne měla psa po více než třech letech zpět doma. Kontaktovala Nadační fond irský vlkodav s prosbou o pomoc najít Fredymu náhradní domov. Býváme v kontaktu s několika lidmi, kteří takovým psům nabízejí pomoc a jsou ochotni se o ně postarat. To velmi zjednodušilo Fredyho situaci. Převzala ho nová majitelka, která před krátkým časem přišla o fenku Jessiku. Té se také ujala, když ji její již několikátí majitelé opět nechtěli a o které jsme psali i zde na stránkách.
 
Zkušenost s vlkodavem tedy již měla, což je v takových případech výhoda. Fredy bude potřebovat nějaký čas zvýšenou péči, především se musí dostat do dobré kondice, absolvovat některá preventivní veterinární opatření a léčbu některých, naštěstí snad ne vážných, zdravotních problémů. Bude také potřeba podpořit jeho trávení. Nová majitelka vzala Fredyho hned k veterináři a vzhledem k tomu, že se jedná o mladého psa, dá se předpokládat, že při láskyplné péči bude pejsek zakrátko v pořádku.
 
Je až neuvěřitelné, jak rychle si Fredy svojí novou paničku Janu oblíbil, dokonce se na ní během několika dní stal velmi závislý a těžce nese odloučení i na krátký čas. Radost z nového soužití je oboustranná, i Jana je moc ráda, že se Fredy k ní dostal a ona si opět užívá společnosti vlkodava. Že je situace pro pejska na dobré cestě nejlépe vyjádří citace z dopisu: „Je to domácí mazel doslova a do písmene. Je hrozně společenský a když s ním nikdo není a je vedle v místnosti sám, tak pořád kňučí “. Samoty si pravděpodobně užil už dost a tak je pro něj každá chvilka odloučení od nové paničky dlouhá. Naštěstí to nemusí být moc často, má přístup do celého bytu a tak si její společnost užívá na procházkách i doma. V domácnosti je ještě mladá fenka (jiného plemene) se kterou se také rychle skamarádil a jak se nová panička Jana vyjádřila – tvoří s fenkou Jenny nerozlučnou partu. Jana také Fredyho chválí jak je poslušný a milý a je fajn vědět, že má z Fredyho upřímnou radost. My jí moc děkujeme, že se Fredyho ujala a jela si pro něj, i když jí chovatelka otevřeně připravila na to, že je Fredy hodně vyhublý.
 
Když už musí dojít k tomu, že pes nemůže být z jakéhokoliv důvodu u své původní rodiny, je dobře, že se hledá a také najde řešení co nejlepší pro psa. Je dobře a je správné, i když ne vždy samozřejmé, že chovatelka psa neodmítla a hledala řešení. Jsme rádi, že se na nás obrátila a že bylo možné hned psa umístit k nové majitelce. A jsme také rádi, že díky přispěvatelům na konto Nadačního fondu Irský vlkodav můžeme Fredymu částečně uhradit zvýšené výdaje spojené s léčbou, potřebnou prevencí a krmením alespoň po dobu, než bude v odpovídající kondici.

  

  • phoca_thumb_l_fredy01
  • phoca_thumb_l_fredy02
  • phoca_thumb_l_fredy03
  • phoca_thumb_l_fredy04
  • phoca_thumb_l_fredy05
  • phoca_thumb_l_fredy06
  • phoca_thumb_l_fredy07
  • phoca_thumb_l_fredy08
  • phoca_thumb_l_fredy09

      

Sitemap