a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Judy
Jsme rádi, že můžeme předložit další příběh pejska, tedy tentokrát fenky, kdy se dá říct konec dobrý, všechno dobré. Lepší by ale bylo, kdyby k takovým případům vůbec nedocházelo.
 

Příběh popsala sama chovatelka, která se k nešťastnému osudu fenky ze svého odchovu po celou dobu chovala nejen velmi všímavě, ale hned jak se o neuspokojivých podmínkách Judy dověděla, měla snahu fence pomáhat.

 

Někdy ale ani to není jednoduché. Majitelka, i když se sama o fenku nestarala tak jak by bylo potřeba, domnívala se, že je to dostačující..... až s nástupem opravdu velkých osobních problémů umožnila, aby se o Judy postaral někdo jiný tak jak si zaslouží a jak potřebuje. Chovatelka nám k případu k Judy napsala :

 

Judy byla u původní majitelky 1,5 roku. Bohužel se změnily rodinné poměry majitelů a „zkázu“ dokonala nemoc a hospitalizace majitelky. Ta se sice snažila feně zajistit základní životní podmínky za pomoci sousedů, ale to nebylo pro fenu dostačující. Poté kontaktovala chovatele, kteří okamžitě zajistili umístění Judy u dobrých lidí, kteří nabídli svoji pomoc. Judy potřebovala veterinární ošetření, očkování, odčervení, dobré krmení, ale především spoustu péče, lásky a trpělivosti. Zprvu neměla správné sociální návyky, nadměrně pila a pomočovala se v bytě, neznala denní a noční rytmus a strava se jí musela dělit na malé dávky, protože byla schopna zbaštit vše, na co přišla. S obrovskou vděčností však přijímala jakékoli dotyky, česání i mazlení. Přestože její váha byla pouhých 38 kg, díky vzorné péči nových páníčků se její zdravotní i psychický stav rychle zlepšoval. Po 3 měsících přibrala více než 10 kg, naučila se všemu, co má správně socializovaný pejsek umět (i ležení na kanapi:-), začala důvěřovat lidem a stala se z ní vlkodaví dáma plná oddanosti a lásky. I když její stav bude ještě nějakou dobu vyžadovat zvýšenou péči, dávku trpělivosti i finančních prostředků, Judy jistě vše stonásobně oplatí svým otevřeným srdíčkem, nadšením ze života i vděčným trpělivým pohledem.


Díky všem dobrým lidem, kteří pomohli Judy i Nadačnímu fondu, který přispěl novým majitelům na prvotní veterinární péči.

Potud článek a informace od chovatelky. I když se má dnes Judy velmi dobře a nikdo by v ní nehledal ustrašené stvořeníčko, bylo zbytečné že se špatná situace fenky prodlužovala a to i přes to, že snaha byla a pomocná ruka také. Dnes už se Judy vesele prohání po loukách.

 

  • phoca_thumb_l_judy01
  • phoca_thumb_l_judy02
  • phoca_thumb_l_judy03

      

Sitemap