a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Bráška – kříženec z útulku 
Asi dvouletý kříženec, který se ve velmi špatné kondici dostal do útulku v Jimlíně, potřeboval nový domov. Byl vyhublý a trpěl opakovanými průjmy. Jeho stav se v útulku trochu zlepšil.
 
Později, když se dostal do trvalého nového domova k Dáše Holkové se ukázalo, že je velmi přátelský k dětem a vyjde i s ostatními psy. Pejsek dostal jméno Bráška.
 
Jeho zdravotní stav a značné začervení přivedl Dášu na nápad zkusit zajistit peníze na hromadnou ozdravovavcí akci v útulku. Ale o tom jinde. Přečtěte si o příhodě, kterou nám popsala Bráškova majitelka po dvou měsících společného života :
Téměř oběšen,ale stále veselý
 
Bráška je úžasný, neustále má dobrou náladu a pořád se směje. Jestli někdo nevěříte, že se pes umí smát, přijeďte se podívat na Brašulu. Směje se nejen celým tělem, kdy se vlní jako hadí tanečnice, ale směje se i tlamou a moc krásně! Zažívací potíže už nemá, řádně přibral a je z něj krásný pes s velmi pěknou a kvalitní srstí. S kočkou Ťuldou je to pořád stejné, jednou se o něj Ťulda otírá hlavou, jindy oba pořádají coursing, až všechno kolem lítá, kočka je pochopitelně vděčná návnada a když se unaví, klidně zase vedle sebe leží. Nemilejší skrýší Ťuldy při honičkách je malý prostor za počítačovým stolem v rohu kuchyně.
 
Minulý týden se mi Bráška postaral o opravdu nevšední zážitek.
 
Bydlíme vedle kostela, když odbíjí hodiny Brácha nic, ale když bije zvon ráno nebo večer dlouho, tak to Bráška štěká jako pominutý, teď už i vyje. No a právě minulý týden ráno v šest hodin začal zvon bít a já nahoře v ložnici slyšela, jak Brácha tichounce poštěkává. Bylo mi to divné, tak tichounce? No jo, asi Brašule pochopil, že spím, bože to je ale inteligentní pes! Nebo že by si už zvyknul, že takhle bije zvon každé ráno a večer? Chvilku ještě ležím a přemítám proč asi, pak vstanu a jdu dolů. Za brankou u schodů poskakuje Tarunka, vítá mě jako každý den celá radostná, já se instinktivně kryji před útokem Brášky, který začíná den tím, že na mne skočí, obejme mě předními packami a hlavou se mi snaží zlomit spodní čelist a přitom ještě slíznout ze světa. Útok nepřichází, Brácha tady není. Volám Brašule, Bráško! Nic. Krve by se ve mně nedořezal, stalo se něco hrozného. Utíkám do kuchyně a hned vidím: za počítačovým stolem, orámovaný průzorem kam normální lidé dávají nohy, sedí v podivně vzpřímené pozici Bráška, hubu od ucha k uchu, ocasem mydlí na zemi, ale nehne se, sedí strnule jako socha! Doběhnu k němu, vsoukám se do otvoru, ale v záplavě jeho chlupaté srsti nic nevidím. Na moje no pojď, Bráška sedí jako přikovaný. Sáhnu na něj, kolem krku pevně utaženy dvě telefonní šňůry, ale fakt pevně. Dělám, co můžu, snažím se šňůry uvolnit, nejde to, pevně utaženy kolem krku a napnuté někam vedou. A ještě ke všemu mi to Brácha řádně komplikuje tím, jak se snaží mi umýt obličej, moc nevidím, ani nevím odkud kam ty šňůry vedou , stůl odsunout nemůžu, to bych mu ještě smyčky přitáhla. Na zemi je změť různých kablíků od telefonu, od počítače, od tiskárny, od modemu k připojení, od lampy, no děs. Normálně to mám stočené v igelitové tašce a zavěšené na hřebíčku zezadu stolu, no jo, ale teď není normálně. Jednou rukou držím šňůru u krku a druhou škubu co mi síly stačí, rup a jedna povolila, trhám druhou – hurá, Bráška je volný! Vycouvám otvorem na nohy a zůstanu sedět na zemi, ruce se mi třesou, Brácha má ohromnou radost, skáče na mě, to už se přidává i Tarunka a odněkud shora skočí na nás Ťulda! Brácha okamžitě zareaguje a pokračuje v honičce s kočkou, ve které asi přestal, když se mu podařilo téměř oběsit. Byla jsem strašně ráda, že to takhle dopadlo a to i přesto, že jsem měla vytržené šňůry od telefonu a modemu, byla bez pevné linky , bez počítače a celý den sháněla opraváře.
 
Od té doby večer zavírám kuchyň a ranní rozcvička Brášky a Ťuldy probíhá až pod mým dohledem.

  • phoca_thumb_l_braska01
  • phoca_thumb_l_braska02
  • phoca_thumb_l_braska03
  • phoca_thumb_l_braska04
  • phoca_thumb_l_braska05
  • phoca_thumb_l_braska06
  • phoca_thumb_l_braska07
  • phoca_thumb_l_braska08
  • phoca_thumb_l_braska09

      

Sitemap