a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Megi

19.listopadu jsme se dověděli, že je potřebné poskytnout péči a domov starší vlkodavce Megi. Majitelka odjela před delším časem do zahraničí a zabezpečení svých zvířat měla domluvené. Jak se později ukázalo, Magi bylo 10,5 roku

 

a zůstala ve svém původním domově spolu s jinými zvířaty bez dostatečné péče.
 
Jednání proběhlo velmi rychle s tím, že na novém působišti zůstane Megi už trvale. Dostali jsme informace, že je fena na svůj věk v dobré kondici a není nemocná. Megi převzali Kutovi, Dan, který je ochotný a také má se psy, speciálně starými vlkodavy, zkušenosti, byl připravený Megi poskytnout veškerou péči. Megi k němu přišla velmi vyhublá s poškozením celkového zdravotního stavu. Měla dýchací potíže a problémy s pohybem. Druhý den absolvovala vyšetření u veterinárního lékaře včetně rentgenu plic. Bylo vysloveno podezření na nádor v plicích, ale pro jeho potvrzení a přesnou diagnostiku by muselo být provedeno náročnější a bolestivé vyšetření, což jsme nepovažovali za prospěšné. Bylo nutné rozhodnout jak dál....Dan chtěl zkusit dát ještě Megi šanci, i kdyby třeba jen na pár týdnů relativně odpovídajícího psího života a udělal pro to opravdu maximum. Bohužel, ke špatné kondici a špatnému zdravotnímu stavu se nejspíš přidal i stres z převozu a změny prostředí. Megi ulehla a nebyla schopná bez pomoci vstát a pohybovat se. Ale začala v několika denních malých dávkách přijímat potravu, léky ztlumily bolesti a bylo vidět, že je vděčná za každé pohlazení a za to, že je v kontaktu s někým, kdo se jí věnuje a má o ní zájem. Bohužel, přes veškerou péči Megi po dvou týdnech uhynula. Odešla ve spánku, v teple a s veškerou možnou péčí..... zůstala myšlenka, jestli by nebylo možné udělat víc, jestli by nebyla větší šance, kdybychom se o ní dověděli dříve.
 
I tak jsme ale rádi, že na konci svého života nezůstala sama ve studené garáži bez pomoci.
 
V souvislosti s případem Megi prosíme všechny, pokud se nemůžete o svého psa postarat dobře sami, neodkládejte žádost o pomoc dlouho. Na co nejpodrobnější informace o psovi, především o jeho chování a zdravotním stavu se ptáme vždy. Je to proto, aby ten, kdo nabídne náhradní domov takzvaně věděl „do čeho jde“. Neznamená to, že bychom pro nemocného psa nenašli řešení, ale péče o takového psa vyžaduje jiné postupy, je samozřejmě mnohem náročnější po všech stránkách a ne každý má možnosti takovou péči zabezpečit. A také ne každý je ochotný se nemocného psa ujmout. Bohužel, málokdy se dovíme skutečný stav psa předem.
 

  • phoca_thumb_l_megi01
  • phoca_thumb_l_megi02
  • phoca_thumb_l_megi03
  • phoca_thumb_l_megi04
  • phoca_thumb_l_megi05

      

Sitemap