a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Barnabáš - aktualizace
24.01.2011 Opožděně, ale přece se podělíme o fotografii s informací o Barnabášovi – Barnym, které jsme dostali s milým přáním do nového roku. Barnabáš už je bohužel sám bez své společnice deerky Bibi.
   
Jak napsala jeho panička „hlásím, že Barnýsek se má skvěle. Akorát mu musíme stačit už jen my, lidi a kocour a koně, fenka Bibi nás opustila...“
Bibi je nám samozřejmě moc líto, ale přejeme Barnymu aby měl po čase zase nějakého psího společníka.
 
22.02.2010 Bárny už má svoje lidi i svojí psí společnici a chová se opravdu jako doma. Je veselý, na procházkách už může chodit navolno, určitě nechce o svůj nový domov přijít. Jeho nová majitelka kromě běžné péče zajišťuje i veterinární vyšetření a stará se o léčbu i dietní krmení. Barny měl dost velké zažívací potíže, byl opravdu hodně hubený. Po několika dnech diety a zahájení léčby došlo ke zlepšení a Barny začíná pomalu přibírat na váze. Než bude v pořádku a bude mít odpovídající váhu ale ještě chvíli potrvá. Důležité je, že už má domov kde se o něho postarají a že může být v pohodě a spokojený. Podle ošetřujícího veterináře v minulosti Barny pravděpodobně prodělal obrnu lícního nervu a zůstaly mu následky v podobně povislého očního víčka a vysychání části nosu. Měl i zánět zvukovodu, což je u podobných psů poměrně časté, ale v tomto případě byla léčba rychle úspěšná.

Jsme rádi, že má Barnyho příběh dobré pokračování, díky.
 
05.02.2010 Na klubových stránkách se 29. ledna 2010 objevila informace o starším inzerátu s neuvěřitelným textem. Majitelka se snažila tříletého Barnabáše prodat, protože doma zabírá moc místa! Upozorňovala potencionální zájemce, že si můžou přivydělat jeho nabízením ke krytí bezpapírových fenek. Za psa požadovala poměrně hodně peněz a asi proto se o něj nikdo nehlásil. Zkusili jsme zjistit více rovnou od majitelky, u které ale v té době už nebyl. Stejný den se dostal do útulku. Shodou okolností jen krátce před tím, než jsme volali. Další podrobnosti neznáme, ale do útulku psa přivezla městská policie. Důvodem nadbytečnosti Barnabáše byly neshody s druhým psem v domácnosti, jeho bratrem, které se zhoršovaly po té, co oba psi kryli. V den, kdy se majitelka rozhodla Barnabáše zbavit došlo mezi psy ke rvačce.

Občas míváme v „záloze“ někoho, kdo nabízí ujmout se vlkodava v nouzi a tak jsme hned mohli Barnabášovi domluvit nový domov. S útulkem v Jihlavě byla výborná domluva. Dověděli jsme se, že je Barnabáš vyhublý a není na tom psychyicky dobře. Nechce ani moc žrát, přestože se mu dostává dobré péče a možnosti výběru krmení. Okamžitý odvoz z útulku trochu komplikovalo současné počasí a přívaly sněhu. Ale povedlo se a týden po prvotní informaci je Barnabáš v náhradní rodině.

Převoz Barnabáše zajistili a pomohli přátelé vlkodaváři. Cestou se s ním zastavili i doma a tak ověřili, že se v psí společnosti chová dobře. Převoz pejsek přečkal v pohodě a i když s Barnabášem strávili jen pár hodin, neradi se s ním loučili.

Nová majitelka má se psy a dokonce i s vlkodavem zkušenost, což je výhoda. Hned se ozvala: „Barnabáš celkem suveréně zabydluje v novém domově“. Jistě dostaneme i další zprávy a fotky a rádi se o ně podělíme.

 

 • phoca_thumb_l_23762
 • phoca_thumb_l_23763
 • phoca_thumb_l_23764
 • phoca_thumb_l_23765
 • phoca_thumb_l_barnabas
 • phoca_thumb_l_dscf2351
 • phoca_thumb_l_dscf2352
 • phoca_thumb_l_dscf2357
 • phoca_thumb_l_dscf2369
 • phoca_thumb_l_dscf2374
 • phoca_thumb_l_dscf2377
 • phoca_thumb_l_dscf2393
 • phoca_thumb_l_dscf2396
 • phoca_thumb_l_dscf2399
 • phoca_thumb_l_dscf2402

      

Sitemap