a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Rex

Před měsícem jsme se dověděli o příběhu neuvěřitelné lidské bezcitnosti. Pes, mladý německý ovčák, byl postřelen. Už to samo o sobě by bylo dost smutné, ale naprosto nepochopitelné je, že kdosi věděl o tom, kde postřelený pes leží a nechal ho bez pomoci.

 

Pes neschopný pohybu a vyčerpaný pomalu umíral kousek od silnice až konečně člověk, který o něm celou dobu věděl, zavolal občanskému sdružení Psia duša (příběh je ze Slovenska) a oznámil místo, kde pes leží a připojil poznámku, že už je to týden!

 

Bylo jasné, že Rex bude potřebovat nový domov a nákladnou veterinární péči, ale nebylo jisté, jestli to vše bude stačit a jestli se pes uzdraví. Stav staré rány, poraněného loketního kloubu, byl samozřejmě velmi komplikovaný vyčerpáním a dobrý výsledek se nedal zaručit. Ale jistě stálo za to dát Rexovi šanci a pokusit se ho uzdravit, mimo jiné i proto, že tak dlouho na pomoc čekal.

Občanské sdružení Psia duša uspořádalo sbírku na pomoc Rexovi a my jsme rádi přispěli. Solidarita lidí byla tak velká, že vybrané peníze stačily nejen na Rexovu péči, ale část bude převedena na pomoc jiným potřebným psům na Slovensku.

 

Vyléčit prostřelený loket se bohužel přes velkou snahu nepodařilo, zánět byl příliš těžký, byl ohrožen Rexův život a noha musela být amputována. Potom se už ale Rex rychle zotavoval, naučil se chodit po třech a co je důležité, má i svého nového majitele a domov. Přejeme mu dlouhý a spokojený život, jsme rádi, že jsme z prostředků nadačního fondu pomohli. Ale smutek z toho, že je něco takového vůbec možné, zůstává....

 

  • phoca_thumb_l_rex01
  • phoca_thumb_l_rex02
  • phoca_thumb_l_rex03
  • phoca_thumb_l_rex04
  • phoca_thumb_l_rex05
  • phoca_thumb_l_rex06

      

Sitemap