a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Alda a Haryk

15.12.2011 - Alda , o které jsme několikrát psali, už bohužel musela být uspána. Došlo na to po zhoršujících se pohybových potížích 31.10.2011. To je samozřejmě smutné, ale bylo jí 12 let a 10 měsíců.

 

Takže je to současně pro mnohé z nás, kteří se o své psy denně bojíme a přejeme si aby s námi byli co nejdelší čas, naopak povzbudivé. Tím spíš, že před rokem prodělala Alda úspěšnou operaci torze žaludku, ve svých 11,5 letech!! Se svými majiteli pak strávila ještě celý krásný rok. Alda byla jedním z nejdéle žijících vlkodavů u nás a o podobném závažném problému, úspěšně vyřešeném v takovém věku, jsme ještě neslyšeli. Přejeme každému vlkodavovi nejméně tak dlouhý život jako měla Alda.
 
21.3.2010 - Alda a Haryk
Už je to nějaký čas co majitelka Aldy a Harryka, paní Simonová, po velmi těžké nemoci zemřela.
Byla velmi silná osobnost, unesla trápení, které si většina z nás ani nedovede představit a pomohla mnoha lidem.....i psům.

Paničku bohužel už tedy Alda s Harykem nemají, ale přesto zůstali v rodině a mají se dobře. Jsme moc rádi, že se na ně byla podívat Lidka, majitelka vlkodava Kendyho, kterou znáte z občasných příspěvků do nadační diskuze. Přes smutný osud rodiny se mají oba psi dobře. Alda se v lednu dožila 11 let a Harrykovi v květu bude osm. Lidka napsala : „Myslim, že Alda je na svůj věk dobrá. Je zdravá a problémy nemá žádné. Pan Simon říkal že ze senilní babči je babča infantilní. Že někdy dovádí jak štěně...jak si mě očíhla tak se uvelebila na trávník a jenom přihlížela...No a Haryk taky vypadá dobře, zdravě.....teda nejsou moc učesaní....ale to je to nejmenší. Vlkoušci se mají dobře přes to všechno co Simonovi potkalo. Celou dobu co jsem tam byla jsem musela Haryčka hladit...tak se toho dožadoval, no prostě vlkodav....“
 
Za tyto zprávy jsme moc rádi, Lidce děkujeme a dodatečně přejeme Aldě k jedenáctinám a Harrykovi s předstihem k narozeninám osmým všechno nejlepší. Všichni asi souhlasíme s Lidčiným povzdechem “Co bych za to já dala, kdyby se Kenďa dožil 11 let......“
 
9. narozeniny - leden 2008

ALDA domáckým jménem, oficiálně Calder Divoká smečka, se 7.1.2008 dožila v obdivuhodné svěžesti devíti let. Alda tráví život v rodině svých majitelů, manželů Simonových. Na parádu si už moc nepotrpí, tráví poklidný život ve společnosti svého syna Harryho a ještě se s ním ráda proběhne. Gratulujeme a přejeme jí i její paničce hodně zdraví.
 
Bohužel, majitelka Aldy a Harryho velmi vážně onemocněla, situace v rodině byla opravdu složitá a smutná. Zaopatřit ke všem starostem ještě dva velké psy bylo náročné, ale přesto psi zůstali doma. Byli jsme rádi, že jsme mohli v těžkých chvílích trochu ulehčit aspoň s finančními starostmi.

  • phoca_thumb_l_alda_harryk_01
  • phoca_thumb_l_alda_harryk_02
  • phoca_thumb_l_alda_harryk_03
  • phoca_thumb_l_alda_harryk_04
  • phoca_thumb_l_alda_harryk_05
  • phoca_thumb_l_alda_harryk_06
  • phoca_thumb_l_alda_harryk_07

      

Sitemap