a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Kuba a Líza

2.05.2013 Kuba a Líza - mají nový domov.
Od předchozích zpráv před měsícem pokračovala léčba Kubovy nohy, pomaloučku, ale jistě. Uvidíte na fotografii ve fotogalerii na konci článku.

 

Kuba je opravdu vyjímečně trpělivý pacient, už ví sám kam a na který bok si má jít lehnout sotva vidí obvazy. S Lízou chodili na malé procházky, odpočívali a prospali spoustu času. Mezitím se na ně přijela podívat budoucí majitelka i některé jiné návštěvy.

Včera jsme je oba převezli do jejich nového domova. Vše snášeli velmi dobře, delší cestování jim nevadilo. K domácímu mladému pejskovi se chovali od začátku tolerantně a on k nim také, tak doufáme, že to tak bude i nadále. Rychle pochopili, kde budou nyní bydlet a celé první odpoledne si prohlíželi zahradu a prozkoumávali všechny kouty. Kuba, přesto že není velký jedlík, snědl hned první večeři v novém domově s velkou chutí. U Lízy se to dalo očekávat ;)

Líza mezitím oslavila své 8. narozeniny, je spokojená a opět se ukázalo, jak je na ní Kuba závislý. Jsme moc rádi, že můžou zůstat spolu.

Kuba bude muset mít i v novém domově nejméně 2x denně převazovanou nohu, léčba musí pokračovat stejně jako podávání preparátů na podporu imunity. Doufáme, že i další dny budou bezproblémové jako ten první. Přejeme jim krásný dlouhý život. Léčbu financujeme dále z prostředků fondu, tedy z vašich darů. Děkujeme.

 • phoca_thumb_l_kuba_liza_22
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_23
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_24
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_25
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_26
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_27

24.03.2013 - Naposledy jsme zde na stránkách psali o Kubovi a Líze před dvěma měsíci. Počítali jsme s tím, že bude léčba dlouhá.

Záleží nám na tom, aby šli Kuba s Lízou společně na stejné místo, do stejného trvalého domova. Strávili celý předchozí život spolu a pravděpodobně byly chvíle, kdy nikoho jiného než sebe neměli. Jsou na sobě velmi závislí, i když nyní už si lidskou společnost užívají a rychle si osvojili chování psů, kteří byli celý život doma. Stále se ale krčí před prudčeji zvednutou rukou, při zvýšeném hlasu se oba spěchají uložit na místo, které je nyní na gauči.

Budou opět muset měnit působiště, opět si zvykat na nové lidi a opět získávat nové životní jistoty. Bohužel to jinak nejde, nechceme do nového domova předat ne zcela vyléčeného psa.

Líza – po operaci, odstranění nádorů na mléčné žláze a kastraci, se zotavila velmi dobře. Rány se bez komplikací zahojily. Dosud dostává léky na regeneraci a ochranu před nádorovým bujením. Líza má opravdu velký sklon k obezitě, to je potřeba hlídat. Přesto vás zaujme krásným lehkým pohybem.

Kuba –přibral, je v lepší kondici, kvalita srsti a kůže se pomalu lepší. Jak se hojí noha můžete sledovat na fotografii. Postupujeme obdobně jako při léčbě rozsáhlých proleženin u lidí. Kvalitní preparáty jsou drahé. Kubův a Lízin osud ale není lhostejný řadě lidí u nás ani v zahraničí. Všem vám děkujeme za podporu a je to i vaše zásluha, že je možné Kubovi poskytnout vše co potřebuje.

Hojení je komplikovanější o to, že rána musí být neustále zakrytá. Je na lokti v místě ohybu, tedy dochází neustálému napínání a namáhání. Na začátku byla rána velká jako dlaň, nyní asi jako padesátikoruna. Hojení je pomalé, ale tak to u podobných problémů bývá. Na fotografiích vidíte k jakým změnám od začátku došlo. Barevně jsou vyznačené jednotlivé plochy. Oranžový (1) je okraj původní rány. Nyní je již překryt novou kůží na které začala růst srst. Zelená (2) označuje další fázi hojení, tvorbu nové zatím jemné kůže. Okraj rány, která se ještě musí zahojit je označen bíle (3). Kuba je velmi trpělivý pacient a tak alespoň po této stránce není s péčí a převazy problém. Dostává léky na podporu celkové imunity a na zlepšení stavu kůže. Ještě to bude trvat dlouho než bude možné Kubu s Lízou předat novým majitelům. S jedněmi jsme předběžně domluveni, ale není jisté jestli je jejich pes přijme. Takže pokud by měl někdo z vás o Kubu a Lízu zájem a myslí, že by jim mohl a chtěl poskytnout domov, ozvěte se prosím ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Oba potřebují především vlídné zacházení, jinak nároční nejsou. Jsou velmi příjemní přátelští společníci.

 • phoca_thumb_l_kuba_liza_10
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_11
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_12
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_13
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_14
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_15
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_16
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_17
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_18
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_19
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_20
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_21
 

27.01.2013 Kubu a Lízu už odložili jako nechtěné nejméně tři předchozí majitelé.
Na začátku se zdálo, že až Kuba trochu přibere půjde “jen” o to, najít jim společně nový, trvalý domov. Kuba byl opravdu velmi vyhublý. Bohužel se ukázaly zdravotní problémy, které je nejdříve nutné řešit.
Líza měla na mléčné žláze několik nádorů. V tomto týdnu proběhla operace, nádory byly odstraněny a současně byla Líza vykastrovaná.

Kuba byl krom své vyhublosti téměř apatický. Praskl mu starý rozsáhlý zanícený otlak, kůže na otlaku odumřela a vznikla rána velká jako dlaň. Léčba je pomalá a ještě bude dlouhá a nákladná.

Kuba s Lízou jsou na sobě hodně závislí, zejména Kuba na Líze. Péče o oba je náročná časově, finančně i psychicky. Je těžké, aby vám takových psů nebylo líto. Jejich život nebyl snadný a vytrpěli si nejspíš oba dost. Kuba se pomalu dostává do lepší kondice, Líza se také po operaci pomalu zotavuje.

Vzhledem k náročnosti a dlouhodobé léčbě prosíme o finanční pomoc . Současně prosíme, aby se přihlásili ti, kdo si myslí, že by oběma pejskům mohli a chtěli poskytnout nový domov. Kuba a Líza nejsou v současné době k okamžitému předání, ale i tak bychom jim rádi předem zajistili trvalý vlídný domov na pozdější dobu. Budoucí majitel by se s nimi mohl už nyní seznámit. Oba jsou nekonfliktní, čistotní a velmi stojí o lidskou přízeň a pohlazení.

Budeme vás informovat jak se situace vyvíjí.

Pokud máte o Kubu a Lízu zájem volejte na 602 173 487 nebo napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud byste byli ochotní přispět Kubovi a Líze na léčbu a péči - možnosti najdete v kontaktech na stránkách Nadačního fondu Irský vlkodav http://www.irskyvlkodav.cz/kontakt

Za oba předem velmi děkujeme.


17.12.2012 Do péče fondu se opět dostal pár vlkodavů, které bychom vám rádi představili. Oba, Líza a Kuba, za sebou mají několikeré střídání majitelů. Oba jsou na sebe velmi zvyklí a tak bychom je rádi umístili společně.


Líza pravděpodobně v minulosti odchovala nějaká štěňata, možná i několik vrhů. Nyní je to sedmiletá přátelská fena v dobré kondici. Šestiletý Kuba je v současné době velmi vyhublý, ale po krátkém nezájmu už krmivo přijímá dobře a tak doufáme, že se brzy dostane do dobré kondice.
Po základních vyšetřeních, preventivních zákrocích (odčervení, ošetření proti zevním parazitům a očkování) a samozřejmě až Kuba nabere nějaká kila, bude možné je předat do trvalého domova. Oba jsou vděční za jakýkoli projev zájmu a zdají se být nekonfliktní k jiným psům. Jsou opravdu nenároční, minimálně posledních několik let nebyli zvyklí bývat doma, ale zatím se zdá, že i přesto jsou čistotní.

Věříme, že přes svůj věk budou svému novému majiteli dělat ještě dlouho výbornou společnost a přinesou mu hodně radosti. Pokud byste jim chtěli nabídnout domov zavolejte na 602 173 487 nebo napište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosíme, napište něco o sobě, především jaké máte možnosti poskytnout domov tak velkému psovi, jestli máte se psy nějaké zkušenosti a samozřejmě předpokládáme, že zájem o psy bude mít celá domácnost. Další přesuny už si opravdu Kuba ani Líza nezaslouží.

 • phoca_thumb_l_kuba_liza_01
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_02
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_03
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_04
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_05
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_06
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_07
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_08
 • phoca_thumb_l_kuba_liza_09

      

Sitemap