a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Vyhublý zubožený vlkodav Habřík

3.11.2013 - Habřík - Habís je už týden v novém domově a daří se mu dobře. S novými majiteli si „padli do oka“.
Děkujeme všem kdo o něj projevili zájem, všem kdo přispěli na jeho péči a kdo se přijeli podívat případně zúčastnit 

 

coursingu, který jsme po něm pojmenovali a zahájili tak snad novou tradici. Především děkujeme jeho pečovatelce, která Habíse připravila, vlastně navrátila, do života. Jeho stav byl na začátku opravdu vážný. A poděkování samozřejmě patří i jeho novým majitelům, přejeme jim i Habísovi spoustu let krásného života.


19.9.2013 - Habřík, po domácku Habís .... na to jak vypadal v době převzetí se neuvěřitelně rychlým způsobem zlepšuje a dostává do odpovídající kondice.

Zatím prodělal základní ošetření, léčbu zažívacího aparátu a dostává preparáty na podporu imunity. Doslova zázraky ale dělá pravidelná péče, dobré krmení a vlídné zacházení jeho současné pečovatelky. Habís je velmi přátelský k lidem i psům, hry si opravdu užívá. Je to mladý pejsek a ještě má jistě spoustu krásných let před sebou a bude někomu hodnému dobrým společníkem. Váha k dnešnímu dni 49,3 kg.

přidány nové fotogafie - najdete je mezi ostatníma v galerii na konci článku.

31.08.2013 - Až neuvěřitelný příběh jsme zažili ke konci setkání s přáteli a příznivci Nadačního fondu Irský vlkodav.

Shodou okolností byla v restauraci kempu slečna, které se vlkodavové líbili a další shodou okolností se dověděla od své kamarádky, že našla před několika dny v lese uvázaného vlkodava. Jsme moc vděční, že ho vzala k sobě domů, že se o něm zmínila a že jsme se tak o ní a o pejskovi dověděli a mohli jsme řešit co dál. Na fotkách uvidíte v jakém je stavu.

Protože jsme byli na setkání v kempu Veselý Habr, začali jsme pejskovi říkat Habr, Habřík...a doufáme, že bude brzy také veselý.

Habřík je neuvěřitelně vyhublý. Je to dospělý vlkodav a váží necelých 28 kg ! Je v podstatě kostřička potažená kůží. Nikdo nezná jeho předchozí osud, ale v lese u stromu musel být uvázaný několik dní. Život mu možná zachránilo to, že pršelo a on měl možnost alespoň olízat nějakou vodu. Má poraněné a rozmáčené nohy. Velmi ho trápilo silné zablešení a kůže hlavně na vnitřních stehnech má rozškrábanou do krve. Následek jeho současného zdravotního stavu a kondice ale není jen několikadenní uvázání u stromu. Musel být velmi zanedbaný, hubený a bez pohybu již předtím. Má proleženiny na sedacích hrbolech, prošláplé tlapy a přerostlé drápy. Je neuvěřitelné jak je přátelský, vděčný za každé vlídné slovo a pohlazení. A samozřejmě za krmení a vodu. Je pochopitelně velmi unavený, zesláblý a hodně odpočívá. Bylo velkým štěstím, že se za námi na setkání byla podívat kamarádka, která okamžitě nabídla pomoc a odvezla ho spolu se svým psem k sobě domů. Habřík už je vykoupaný, zbavený kvanta blech, odčervený, dostává krmení často v malých dávkách a po krátkých procházkách po zahradě odpočívá na gauči. Věříme, že díky laskavé péči z něj bude příjemný společník a bude si se svým budoucím majitelem užívat roky krásného života.

Děkujeme slečně, které nebyl lhostejný a nenechala ho jeho smutnému osudu v lese. Děkujeme jeho dočasné pečovatelce za rychlou a obětavou pomoc. Bude potřebovat ještě hodně její péče, ale po čase pro něj budeme hledat nový trvalý domov. Habřík je už nyní výborný společník. Sledujte na našich stránkách a na Facebooku další Habříkův osud.

Nejspíš se nikdy nedovíme kdo se k němu takto nelidsky zachoval.

 

Pokud myslíte, že byste Habříkovi chtěli a mohli v budoucnu poskytnout domov, prosíme napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zavolejte na 602 173 487 MVDr Zuzana Málková.

Budeme rádi i za jakoukoli jinou podporu pro Habříka a ostatní pejsky. Možnosti najdete na http://www.irskyvlkodav.cz/kontakt .

 • phoca_thumb_l_habrik_01
 • phoca_thumb_l_habrik_02
 • phoca_thumb_l_habrik_03
 • phoca_thumb_l_habrik_04
 • phoca_thumb_l_habrik_05
 • phoca_thumb_l_habrik_06
 • phoca_thumb_l_habrik_07
 • phoca_thumb_l_habrik_08
 • phoca_thumb_l_habrik_09
 • phoca_thumb_l_habrik_10
 • phoca_thumb_l_habrik_11
 • phoca_thumb_l_habrik_12

      

Sitemap