a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

Mony

6.12.2013 - Mony má nový domov. Přejeme jí i jejím novým majitelům hodně radosti a děkujeme!!
23.11.2013 - Situace Mony a její poslední majitelky se zkomplikovala a hledáme proto pro Mony nový domov a nové majitele.

 

Připomínáme, že Mony je fenka ve věku cca 4-5 let, více si přečtete zde u jejího článku v předchozích informacích. Mony už ale nabrala chybějící kila a je v docela dobré kondici. Pro jistotu proběhla běžná vyšetření krve na ověření správné funkce jednotlivých orgánů a výsledky jsou v pořádku. Má ale citlivé zažívání a krmení bude potřeba věnovat větší pozornost delší čas. Přece jen byla dlouhou dobu krmená nedostatečně a špatně. Je ale veselá, přátelská k lidem i psům a má radost z každého člověčího kontaktu. Až jí doroste srst bude z ní i fešanda:)
 
Pokud by chtěl někdo Mony nabídnout domov ozvěte se prosím na 602 173 487 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">
 
19.9.2013 - Mony se lepší a dělá své nové majitelce i nám všem velkou radost. Z apatického zvířátka se mění na veselou fenku, která má o všechno zájem. Její léčba bude dlouhodobější, ale zlepšení je vidět už teď. Mony chodí na krátké procházky, užívá si odpočinek, dostává léky, pravidelně stravu, zatím stále ještě dietní, ale už i vylepšenou nějakým piškůtkem.
 
V místě jejího původního „domova“ se zatím nepodařilo nikoho kontaktovat, ale příslušná veterinární správa byla předběžně informovaná. Dovědeli jsme se, že jde bohužel o opakovanou nebo spíš přetrvávající situaci. Nějaké psy jsme viděli a i když bychom si pro ně všichni představovali lepší podmínky a prostředí, zdají se být v relativně dobré kondici. Nevíme proč se právě k Moně chovali tak špatně....

Přidány 2 nové fotografie - najdete je na konci článku mezi ostatníma.
9.9.2013 - Ještě před pár dny bychom nevěřili, že je něco takového možné! V jednom týdnu dva neuvěřitelně vyhublí zanedbaní vlkodavové!

Tentokrát jde o Mony. Jaký byl její předchozí osud zatím přesně nevíme, ale budeme se snažit se dovědět víc a samozřejmě pokud možno situaci řešit. Někdo přece utrpení této fenky způsobil...
Mony je teď ve vlídných rukách své pečovatelky a pod ochranu Nadačního fondu Irský vlkodav díky člověku, který není lhostejný. Děkujeme. Domov a péči tedy už Mony má. Přesto bychom na ní rádi upozornili.
 
Mony je asi 4-5 let stará fenka. Je z pochopitelných důvodů unavená, hodně odpočívá a spí, chodí jen na kraťoučké procházky. Podle toho co jsme se dověděli, měla Mony 4 měsíce průjem, jako krmení namočený chleba, uvázaná byla na půlmetrovém řetězu, takže musela ležet ve svých výkalech. Je neuvěřitelné, že je přesto k lidem velmi přátelská, je neuvěřitelné, že vůbec přežila. Byla odčervená a také jí bylo nutné zbavit blech, které jí velmi trápily. Začali jsme s léčbou průjmu, zánětů uší a drobnějších poranění. Na fotkách je po vykoupání, takže už vypadá lépe.
Budeme rozhodně jednat s příslušnou veterinární správou a pokusíme se jednat i s původní majitelkou, u které se Mony dostala do takto špatného stavu. Je prý u ní větší počet psů s minimální péčí.
Prosíme, všímejte si toho jak se i ostatní chovají ke svým zvířatům a nenechte je trpět. Pokud by vás osudy takových zvířat oslovily a chtěli jste na jejich péči přispět, budeme moc rádi.
Pomoci můžete zde.
 
Samozřejmě budeme informovat o tom jak se Mony a Habřík mají a také o tom, jak pokračuje jednání s příslušnými úřady.
 
Děkujeme.

  • phoca_thumb_l_mony_01
  • phoca_thumb_l_mony_02
  • phoca_thumb_l_mony_03
  • phoca_thumb_l_mony_04
  • phoca_thumb_l_mony_05
  • phoca_thumb_l_mony_06
  • phoca_thumb_l_mony_07
  • phoca_thumb_l_mony_08
  • phoca_thumb_l_mony_09

      

Sitemap