a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

 

Někteří zůstávájí u nás...

Prosím, nehodnoťme proč se někdo zbavuje psů, tím spíš psů starých a ve špatném stavu. Berme to z druhé strany...

20150621 201231 resized pokud prožili někteří tito psi život nehezký a někdy doslova hrůzný, buďme rádi, že jim můžeme zabezpečit lepší aspoň později.

Někdy se ukáže, že v zájmu některých psů není je předávat dalšímu majiteli, že si změny už prostě nezaslouží. Dopadne to tedy po zvážení a někdy i zkoušce tak, že pes zůstane v péči fondu, v domovech našich členů. Protože se ukáže, že je pro něj ta nejlepší šance na klidný vyrovnaný život bez dalších změn a stresů.

 
 

kuba a daraTak je to například s Agátkou, které se poslední majitelka zbavovala ve velmi špatném stavu v jejích skoro deseti letech. Nyní si Agátka užívá každý den, její kondice a zdravotní stav se neuvěřitelně zlepšil a doufáme, že oslaví 11. a snad i další narozeniny.

Další je Dara, která se do fondu dostala jako nechtěná a šla dělat společnici Kubovi, který zůstal sám a byl opravdu smutný. Bohužel, smůly je někdy opravdu hodně, hodná majitelka jim zemřela. Dostali se oba zpět do péče fondu, Kuba v té době už byl starý a prošel si různá působiště. Dara by se sice v té době ještě dala předat do nového láskyplného domova, ale Kuba byl na ní velmi závislý a přišel by v té době o jediný pevný bod svého života. A tak zůstali spolu. Když Kuba odešel, měla už Dara svoje místo zajištěné.

Culíka jsme chtěli nabídnout do nového domova. Zkoušeli jsme to, ale byl a zůstal nejistý, každá další změna by pro něj byla velkým stresem. Zájemci se na něj i byli podívat a přestože byli hodní, zkušení a citliví, Culík si vybral suverénního, trochu mrzutého psího společníka Míťu, se kterým vytvořili bezvadnou dvojici. A následně přijal i společnost dalších psů a svých nejbližších lidí. Může jezdit na výlety, mezi cizí psy...zázemí je důležité pro všechny psy, ale pro něj opravdu vyjímečně.culik a mita

Zatím poslední z pejsků, kteří zůstanou již trvale v péči fondu je Rozinka. Přestože je mladá, než se dostala do péče fondu prošla několika místy a především protichůdnými přístupy. Od absolutní volnosti po tvrdý dril. Vrátila se tedy na svoje poslední místo původně přechodného pobytu, protože další změny už pro citlivou vlkodaví duši nechceme. Čeká jí kastrace, ale už teď zapadla do mikrosmečky, kde je jí dobře, rozumí si se svojí opatrovatelkou i psími kamarády. Opatrnost už bude na místě jednou pro vždy, ale to vždy. Společnost jí dělá mimo jiné Dorotka, která také před časem potřebovala nový domov. I ona zůstala v tom původně přechodném, protože navázala neuvěřitelně blízké přátelství s jedním místním pejskem, ožila a má se dobře. Někteří psi sice spolu vychází dobře, ale žijí spíš vedle sebe než spolu. To ale nebyl případ Dorotky, ta si vybrala a teď sama pomáhá Rozince.

Jsou psi, kteří přejdou do nového domova bez problémů, dokonce opakovaně....ale nejsou všichni stejní. Chyba není v nich, ale v těch, kdo jim tyto problémy, toto postižení, způsobili. Takto mají tito psi život jako ostatní domácí, s veškerými potřebami, ale i požadavky, lásku dostávají i dávají....

 

      

Sitemap