a89925d77e81c67aef21d7201f8c1641.jpg


O Irském vlkodavovi

Doporučené odkazy

Doporučené odkazy

e-shop vmpprofil.cz

Chovatelské potřeby a krmiva nejen pro psy a kočky.

 

WDK
Stránky chovatelského klubu Irských vlkodavů.

 

Pet Medic 
Veterinární zdravotnická záchranná služba

 

IMG 2454Teddy

Teddy už má svůj nový domov :). Moc děkujeme všem, kteří projevili o Teddyho zájem.

24.4.2016 Hledáme domov pro pětiletého vlkodava. Teddy je zdravý, v dobré až blahobytné kondici. Problémem jsou kočky a nehodí se ani k malému psovi. 
Má velmi rád lidskou společnost, je celkem poslušný a zvyklý venku, ale přístup do domu by jistě uvítal. Byli bychom rádi, kdyby se Teddyho ujal někdo, kdo mu věnuje dostatek času a přízně.

 

Číst dál...

 

Někteří zůstávájí u nás...

Prosím, nehodnoťme proč se někdo zbavuje psů, tím spíš psů starých a ve špatném stavu. Berme to z druhé strany...

20150621 201231 resized pokud prožili někteří tito psi život nehezký a někdy doslova hrůzný, buďme rádi, že jim můžeme zabezpečit lepší aspoň později.

Někdy se ukáže, že v zájmu některých psů není je předávat dalšímu majiteli, že si změny už prostě nezaslouží. Dopadne to tedy po zvážení a někdy i zkoušce tak, že pes zůstane v péči fondu, v domovech našich členů. Protože se ukáže, že je pro něj ta nejlepší šance na klidný vyrovnaný život bez dalších změn a stresů.

 

Číst dál...

 

20.3.2016
roza 03Roza dnes odjela do nového domova. S novým páníčkem se znala už od minulého týdne a tak se na něj těšila a vítala ho. Na cestu dostala známku, ale snad jí bude mít jen pro parádu a pro štěstí a nebude jí nikdy potřebovat.
Přejeme Roze i jejímu novému majiteli hezký společný život, spousty zážitků a doufáme, že se občas uvidíme na nějakých nadačních akcích.

 

Číst dál...

 

Máme skvělou zprávu. Ennie odjela do nové rodiny. Kromě nových páníčků má k dispozici i partu vlkodavů, takže nudit se rozhodně nebude.
Hledáme nový domov pro Ennii, černou fenu irského vlkodava, stáří 5,5 roku. ennii
Ennie je zdravá, přátelská, bezproblémová, zvyklá v bytě. Nemá za sebou žádné špatné zkušenosti, je snášenlivá. Uvítá domeček se zahrádkou a člověka, který jí věnuje dostatek času.

 

Číst dál...

 

Zorro

31.10.2015 Máme skvělou zprávu. Zorro už má nový domov. Společnost, kromě té lidské, mu12190412 894596587261520 898732988 o budou dělat dva psí kamarádi :)

Hledáme nový trvalý domov pro psa irského vlkodava, stáří 4,5 roku.
Zorro bude v době předání odčervený, očkovaný a čipovaný. Je hodný, přátelský, zvyklý na pobyt doma i venku. Umí chodit na vodítku, přeprava autem je bez problémů. Dobře se snese s kočkou, s fenou stejného plemene je hravý. Je v dobré kondici, bude potřeba dát do pořádku srst.

 

Číst dál...

 
Wardy
 

27.6. 2015 Máme skvělou zprávu. Wardy už je v novém domově.
Všem moc děkujeme za zájem a podporu.

Hledáme nový domov pro mladého pejska irského vlkodava. Je zdravý, společenský, přátelský k lidem i psům. Chová se přiměřeně svému věku (1 rok).

wardy 01  wardy 02

Pokud máte zájem poskytnout pejskovi trvalý domov, prosíme pročtěte si http://irskyvlkodav.cz/index.php/podminky-adopce a napište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkujeme.

 
 
Dorotka10958743 770337916354055 566542354 o
 
4.2.2015
Máme skvělou zpravu. Dorotka už má nový domov:)
 
1.2.2015
Hledáme nový domov pro plavou čtyřletou fenu irského vlkodava.
Přáli bychom Dorotce hezký nový a trvalý domov, kde jí budou mít rádi a budou se těšit z její společnosti. Je poslušná, milá, mírná a přátelská. Dosud prý bývala venku i doma. Nezdá se, že by měla nějaké zdravotní problémy, potřebuje ale zlepšit kondici.  Byla by výborná společnice v rodině  i jako jedináček, ale nejlépe by jí bylo s nějakým větším psím kamarádem.
 

Číst dál...

 

Adina

18. prosince 2014IMG 3895

Adinka má nový domov. Přijeli si pro ni noví majitelé i s jejím novým psým kamarádem, ze kterého měla opravdu radost. Aby ne, když jsou skoro stejně staří. Je bezva, že budou vyrůstat spolu, takže Adinka bude mít možnost od kamarada tak trošku "opisovat". Přeci jen se člověk s hluchým štěnětem trošku hůř  domluví.

 

Číst dál...

 

Murphy

murphy

Máme skvělou zprávu. Murphy má nový domov.

Hledáme nový, trvalý, domov pro mladého pejska irského vlkodava. Murphy je velmi hubený, ale má výjimečně přátelskou povahu. Je poslušný a opravdu vděčný za jakýkoli projev přízně. Každého vítá a je hned kamarád.

Bohužel zatím neměl v životě mnoho štěstí. Dostal se před časem do útulku, byl evidentně unáhleně předán novému majiteli, ztratil se a nikdo ho nehledal. Měl ale štěstí v neštěstí, že našel přechodné útočiště odkud nás o něm informovali. My nejdříve vyhledali majitele, který ale o psa neměl zájem a nevyzvedl si ho.

 

Číst dál...

 

Minnie

21.11. 2014minnie s kamaradem

Moc děkujeme všem, kteří se o případ zajímali. Máme dobrou zpravu. Minnie před chvilí odjela do svého nového domova. Nový páníček se na ni moc těšil. Jezdil ji pravidelně navštěvovat i s jejím novým kamarádem, takže už oba Minnie zná a nebude v ničeho vyplašená. Doma na ni čeká úžasný pelíšek a spousta dobrot, takže si určitě zvykne rychle:).

Už hezky přibrala, rána na krku je zahojená, zánět v ouškách a v pochvě vylečen. Těď už zbývá jen držet palce, aby se neobjevilo něco nového.

Minnie je strašně milá a přátelská. Každého si hned získá. Jsme moc rádi, že už mohla odejít do trvalého domova a že jí konečně začíná bezva život. 

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají a podporují nás. Jen s jejich pomocí můžeme pomáhat a zachraňovat takovéto chudinky.

 

Číst dál...

Anežka

Anežka má už nový domov. Moc děkujeme za zájem.
. . . . .
Hledáme nový, trvalý domov pro fenku irského vlkodava. Anežce je téměř 8 let, ale je v dobré kondici a bez zdravotních problémů.

 

Číst dál...

Sam

V dubnu 2007 jsme se dověděli, že v útulku v Lukavici u Rychnova nad Kněžnou je vlkodav. Ve špatné kondici, vyhublý a zanedbaný. O pejska už projevilo zájem několik lidí.

 

Číst dál...

Kačenka
Prostřednictvím NF IW našla nový domov fenka irského vlkodava Kačenka. Původní majitelé se o ní z rodiných důvodů nemohli dále starat. Kulhala na zadní nohu, měla zdravotní postižení trvalého charakteru a poruchu chování.
 

Číst dál...

Fredy
Původně chtěné štěně, na které se majitelé těšili a měli z něj radost. Po čase nastala změna v rodinné situaci, pes zůstal u jednoho z manželů. Času, který mu jeho majitel věnoval pravděpodobně ubývalo a tím i péče a zájmu.
 

Číst dál...

Judy
Jsme rádi, že můžeme předložit další příběh pejska, tedy tentokrát fenky, kdy se dá říct konec dobrý, všechno dobré. Lepší by ale bylo, kdyby k takovým případům vůbec nedocházelo.
 

Číst dál...

Ája
Fenka, která změnila dobré místo za jiné dobré, dobré majitele za jiné dobré. Proto to přijala velmi dobře a rychle si zvykla. Bohužel, život někdy přináší takové okolnosti, kdy je správnější a zodpovědnější zajistit pejskovi nový domov, i když to bolí.
 

Číst dál...

Gaston
Nový domov jsme pro vlkodava Gastona hledali, když mu bylo již více než 6 let. Jeho majitelé se rozešli, pes zůstal u paní, pro kterou bylo obtížné se o něj starat. Do hledání nového domova byla zapojená širší rodina.
 

Číst dál...

Bráška – kříženec z útulku 
Asi dvouletý kříženec, který se ve velmi špatné kondici dostal do útulku v Jimlíně, potřeboval nový domov. Byl vyhublý a trpěl opakovanými průjmy. Jeho stav se v útulku trochu zlepšil.
 

Číst dál...

Sára
Ozvala se nám majitelka dospělé vlkodavky Sáry. Hledala pro ní nový domov, protože změny, které život přinesl, jí neumožňovaly se dál o Sáru starat.
 

Číst dál...

Ginger
Smutný příběh? Chceme vám povědět o jedné vlkodavce, která měla těžký začátek života, ale to už je dávno. Pravděpodobně byla vlkodavkou, která se v posledních letech dožila nejvyššího věku u nás.
 

Číst dál...

Lojzík

Na podzim 2009 se v pražském útulku objevil vlkodav. Nestává se to moc často, ale občas ano. Toto ale bylo štěně bez jakékoli identifikace (tetování, čip) a to je opravdu neobvyklé.

 

Číst dál...

Jura
Smutná zpráva...  9.5.2010 bylo potřebné nechat Juru uspat a ukončit jeho trápení. Naděje na zlepšení zdravotního stavu nebyla. Bylo mu téměř 8,5 roku.
 

Číst dál...

Adélka
7.6.2010 - Před krátkou dobou se zde na stránkách v diskuzi objevil dotaz na život se psím epileptikem a vzápětí na to informace o prodeji mladé nemocné fenky. Je to smutné a někteří se snažili majitelku přesvědčit,
 

Číst dál...

Saly
30.7.2010 – nejsou to ještě ani dva měsíce, kdy jsme psali o tom, že je Saly v plné síle, veselá a spokojená, přestože na jaře slavila 10. narozeniny. Bohužel, dneska máme smutnou zprávu.
 

Číst dál...

Štěňata Dancing Queen
10.8.2010 - Rádi se podělíme o poslední kolektivní fotky než se šťěňátka rozejdou každé do svého domova. Na fotkách je vidět že jim chutná,vyrostli z nich pěkní cvalíci a doufejme, že od každého plemene dostaly do vínku to nejlepší. 
 

Číst dál...

Egon a Brok

17.9.2010 - Vlkodav – policejní pes. Že je vlkodav gaučák? Tento názor by si jistě opravil každý, kdo by znal Broučka. Snad si na něj vzpomenete, on a bratr Egon před časem našli prostřednictvím Nadačního fondu nový domov.

 

Číst dál...

Bad

3.11.2010 - O Bada po uveřejnění na nadačních stránkách projevilo několik lidí zájem. Bohužel neměl ze začátku na vytipované zájemce štěstí. Slibovali, ale termín převzetí neustále posouvali. Nakonec si Bada nevzali a on čekal dál. 
   

Číst dál...

Megi

19.listopadu jsme se dověděli, že je potřebné poskytnout péči a domov starší vlkodavce Megi. Majitelka odjela před delším časem do zahraničí a zabezpečení svých zvířat měla domluvené. Jak se později ukázalo, Magi bylo 10,5 roku

 

Číst dál...

Barnabáš - aktualizace
24.01.2011 Opožděně, ale přece se podělíme o fotografii s informací o Barnabášovi – Barnym, které jsme dostali s milým přáním do nového roku. Barnabáš už je bohužel sám bez své společnice deerky Bibi.
   

Číst dál...

Ajfa - aktualizace

21.3.2011 Aife v novém domově. Přidáváme do galerie několik fotografií Aify z nového domova, který si opravdu užívá a podle slov majitelky je už opravdu doma. Zvykla si rychle, užívá si svých lidí a společníka Jima.

 

Číst dál...

Rex

Před měsícem jsme se dověděli o příběhu neuvěřitelné lidské bezcitnosti. Pes, mladý německý ovčák, byl postřelen. Už to samo o sobě by bylo dost smutné, ale naprosto nepochopitelné je, že kdosi věděl o tom, kde postřelený pes leží a nechal ho bez pomoci.

 

Číst dál...

Barry a Mara našli nový domov

19.8.2011 Barry a Mara.... Marunka, odjeli včera společně do nového domova a už i máme dobré zprávy o příjezdu a seznámení s domácím pejskem, starším vlkodavem. Vše probíhá dobře.

 

Číst dál...

Mojito a Kentucky
22.11.2011 - Oba, pes i fena už jsou v dostatečné kondici, záněty uší vyléčeny a jsou společně v novém domově. Děkujeme všem, kteří o ně projevili zájem, nejvíc jejich novému majiteli. S novým prostředím, páníčkem i psími společníky se rychle sžívají, jsou spokojení a mají se dobře.
 

Číst dál...

Alda a Haryk

15.12.2011 - Alda , o které jsme několikrát psali, už bohužel musela být uspána. Došlo na to po zhoršujících se pohybových potížích 31.10.2011. To je samozřejmě smutné, ale bylo jí 12 let a 10 měsíců.

 

Číst dál...

Pepin a Majda

13.3.2012 - Pepin a Majda už odešli do nových domovů Děkujeme všem, kteří projevili o jejich osud zájem.
26.2.2012 - Představujeme vám psa a fenku, kteří potřebují nový trvalý domov. Každý pochází z jiného prostředí.

 

Číst dál...

Beránci z Beranova - aktualizace

26.07.2012 - Slíbili jsme ještě nějaké informace k případu štěňat Beránků z Velkého Beranova a jejich rodičů. Šlo především o všechny tyto konkrétní psy a to, abychom je dostali do prostředí, kde se jim budou noví majitelé věnovat a dobře se o ně starat.

 

Číst dál...

Pegas

Pegas – vlkodav, o kterého je postaráno, jeho majitelka ho převzala do své péče když mu už v mládí hrozilo utracení. Ale kromě něj se stará v azylu Kočičí oáza o spousty koček a několik pejsků.

 

Číst dál...

Kuska našla domov

5.10.2012 - Děkujeme novým majitelům Kusky a přejeme jim všem dohromady příjemný společný život.
25.09.2012 - Kuska je mladá fenka irského vlkodava, možná kříženka. Je drobnější, stáří asi dva roky.

 

Číst dál...

Lada
21.1.2013 Lada už má nový domov, děkujeme všem co projevili zájem a především novým majitelům.
15.01.2013 Hledáme nový a trvalý domov pro fenku irského vlkodava, stáří 5,5 roku. Má nestandardní srst, tedy je náročnější a údržbu.
 

phoca thumb l lada 033

Číst dál...

Kuba a Líza

2.05.2013 Kuba a Líza - mají nový domov.
Od předchozích zpráv před měsícem pokračovala léčba Kubovy nohy, pomaloučku, ale jistě. Uvidíte na fotografii ve fotogalerii na konci článku.

 

Číst dál...

Harry
18.7.2013 - Harry už má nový domov, děkujeme všem, kteří o něj projevili zájem.
30.06.2013 Harry je mohutný irský vlkodav, pes starý 2,5 roku. Je zatím trochu nejistý, ale stojí o lidskou společnost a hlavně
 

Číst dál...

Vyhublý zubožený vlkodav Habřík

3.11.2013 - Habřík - Habís je už týden v novém domově a daří se mu dobře. S novými majiteli si „padli do oka“.
Děkujeme všem kdo o něj projevili zájem, všem kdo přispěli na jeho péči a kdo se přijeli podívat případně zúčastnit 

 

Číst dál...

Morgi

30.11.2013 - Morgi má domov. S novou paničkou si padly do oka a užívají si společný život. Děkujeme.
3.11.2013 Morgi - Nikdy není dlouho klid. Převzali jsme do péče více než pětiletou vlkodavku, kterou majitelé už nechtěli.

 

Číst dál...

Mony

6.12.2013 - Mony má nový domov. Přejeme jí i jejím novým majitelům hodně radosti a děkujeme!!
23.11.2013 - Situace Mony a její poslední majitelky se zkomplikovala a hledáme proto pro Mony nový domov a nové majitele.

 

Číst dál...

Sofie - Žofka

Žofka si nový domov dost užívá. Však si ho už zasloužila. Moc děkujeme všem, kteří se o osud Žofky zajímali.

Červenec 2014 - Sofii jsme začali říkat Žofka. Je to milé, domácké a třeba jí ta změna přinese štěstí. Najde se někdo, kdo by jí přijal jako společnici na celý její život? Žofka není vlkodav, ani kříženec vlkodava. Má blíž k border teriérovi. Velikostí, temperamentem, typem…
 

Číst dál...

Biško
2.3.2014 - Biško už našel nový domov. Děkujeme všem za zájem a podporu.
23.2.2014 - Hledáme nový domov pro psa irského vlkodava, stáří 4,5 roku. Do teď se měl Biško dobře, ale lidské osudy někdy připraví pejskům změny.
 

Číst dál...

Culick a Dervila - oba už mají domov!
Už i Culick má nový domov. Děkujeme všem za zájem o něj, o Darvilu i o ostaní nejen nadační pejsky.
Darvila je v novém domově a Culick zůstává dlouhodobě v péči Nadačaního fondu. Pomalu získává důvěru k lidem a jistě si jí časem utvrdí. Ve známém prostředí se již chová téměř bezproblémově a je čím dál tím jistější.

Číst dál...